PB95 4,96
PB98 5,25
ON 4,89
LPG 2,54
Marcin Klimkowski | 13 grudnia 2013 10:21

Będzie praca: w fabryce Volkswagena!

Inwestycja ma ruszyć w marcu 2014 roku.

Już myśleliśmy, że na Śląsku powstanie fabryka supersamochodów! Ale może to i lepiej, że będą tam powstawać poczciwe dostawczaki Volkswagena - Craftery? Samochody sprzedają się doskonale, więc jest szansa, że inwestycja przyniesie więcej miejsc pracy w samej fabryce, a poddostawcom zlecenia.

Jak donosi Biztok, za nieoficjalną informacją agencji Reuters, zapowiadana niedawno przez wicepremiera i ministra gospodarki fabryka na Śląsku, to inwestycja Volkswagena. Fabryka będzie produkowała Craftery. Dotychczas te auta były wytwarzane w aliansie z Mercedesem, ale w 2016 roku współpraca ma się skończyć. VW poszukuje więc miejsca pod zakład. Wybór padł na Polskę, gdzie koszty pracy są wielokrotnie niższe od tych w Niemczech.

Nowa fabryka VW to kolejna polska inwestycja trzeciego co do wielkości koncernu motoryzacyjnego świata (po Toyocie i General Motors). Pod Poznaniem od lat wytwarzane są dostawcze modele Caddy i T5.

Według wicepremiera Piechocińskiego ponad 60% części do nowych aut ma pochodzić od lokalnych dostawców.

fabryka volkswagena fabryka samochodów piechociński crafter fabryka na śląsku koncern motoryzacyjny

42Komentarze

Gość 14 maja 2014 12:39
1 1 0
Ale ja mówię o całej Europie - Ducato/Jumper/Boxer i do tego Iveco Daily rządzą niepodzielnie, a VW tam ze swoim szrotem w ogóle nie istnieje.
Tomek 14 maja 2014 12:39
2 2 0
Wszystko mi jedno gdzie wybudują - ważne że w Polsce a nie w Turcji jak początkowo planowano. Koszty i siła robocza są porównywalne ale Volkswagen zadecydował o Polsce z uwagi na dobry dojazd (Autostrady A4 i A4) oraz świetną opinię o polskich fabrykach i robotnikach w branży motoryzacyjnej (polskie Ople i Volkswageny to wg badań najmniej awaryjne auta sposród produkowanych w wielu zakładach obu firm)
Zenon 14 maja 2014 12:39
0 0 0
Jeszcze decyzja nie zapadła a oni już piszą że na Śląsku. Może się zdziwicie ale większą szanse na fabrykę ma Września we Wielkopolsce. Sprzedane 570 ha, rozmowy od pół roku więc wszystko się okaże na dniach.
Gość 14 maja 2014 12:38
1 1 0
crafter tez....turbina,silnik wymieniany po 3 latach...
Gość 14 maja 2014 12:38
2 2 0
będzie zapierdol w niemieckiej fabryce za minimalną krajową xD xD xD
Gość 14 maja 2014 12:38
1 1 0
i to ma być tzw" Polska gospodarka" ?
ktość 14 maja 2014 12:38
1 1 0
to nie dla Polaków to dla Ukraińców. Wlączyli TV zobaczyli tłumy spragnione harować za bezcen = fabryka w Polsce ; )
Gość 14 maja 2014 12:38
1 1 0
typowy miłośnik niemieckiego szrotu - tępak