PB95 4,49
PB98 4,75
ON 4,59
LPG 1,89
Serwis Zawieszony
Mateusz Klimek | 25 sierpnia 2013 17:16

Google chce zrobić własne auto

Ma wyjechać na ulice w 2017 roku.

Internetowy gigant Google chce stworzyć samochodowy odpowiednik telefonu Nexus. Chodzi o samochód skonstruowany we współpracy z producentami z branży motoryzacyjnej, ale sygnowany marką stworzoną przez Google. Jak dowiedziała się Jessica Lessin, była dziennikarka Wall Street Journal, Google jest w trakcie rozmów z dwiema dużymi firmami z branży motoryzacyjnej - Continental AG oraz Magna International, które miałyby zapewniać wsparcie techniczne. Frankfurter Allgemeine Zeitung podaje z kolei, że Google planuje dostarczenie pierwszych pojazdów sygnowanych własną marką prywatnym odbiorcom w 2017 roku.

Auto Google'a będzie oczywiście samochodem autonomicznym, co zawęzi krąg odbiorców do mieszkańców Kalifornii. Tylko w tym stanie samokierujące się auta są bowiem dopuszczone do ruchu. Dotychczas Google stworzył kilka takich aut we współpracy z koncernami samochodowymi (m.in. Toyotą), jednak zanosi się na to, że woli dokonać tego na własną rękę.

Autonomiczne samochody będą stanowić przyczynek dla nowej formy transportu, z którą Google wiąże przyszłość. Chodzi o rozszerzenie funkcjonalności sieci taksówek Uber, która pozwalałaby zamawiać taksówki bez kierowców. Amerykański kolos zainwestował już w rozwój Uber 250 mln dol.

technologieq google usa

10Komentarze

kredyty-samochodowe.najlepszeporownanie.pl 13 maja 2014 20:16
1 1 0
Genialna inicjatywa, według mnie jest to przyszłość która zbliża się wielkimi krokami. Oczywiście trochę przeraża perspektywa inteligentnych maszyn :)