PB95 5,27
PB98 5,56
ON 5,15
LPG 2,58
07 lutego 2007 01:00

Najbardziej ekonomiczne

Serwis Edmunds.com sprawdził, które samochody sprzedawane w USA są najoszczędniejsze.



W Polsce jeśli ktoś chce mieć naprawdę ekonomiczne auto, to myśli o modelu z silnikiem diesla. W Stanach ten typ silników w autach osobowych jest niezbyt popularny, natomiast rosnącą popularnością cieszą się samochody z napędem hybrydowym. I to one zajęły w rankingu najwyższe lokaty.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce samochodów dla "oszczędnych inaczej" nie znalazł się żaden europejski czy amerykański producent. Wszystkie laury przypadły pojazdom z Azji - dziewięciu japońskim i dwóm koreańskim.

Ranking uwzględnia liczbę mil, jakie dane auto jest w stanie przejechać na jednym galonie paliwa podczas jazdy po mieście (55 procent ogólnej oceny) i na autostradzie (45%).

01. Toyota Prius
02. Honda Civic Hybrid
03. Toyota Camry Hybrid
04. Toyota Yaris
05. Honda Fit
06. Toyota Corolla
07. Hyundai Accent/Kia Rio
08. Honda Civic
09. Nissan Versa
10. Nissan Sentra


fot. Toyota
prius yaris nissan sentra sentra rio toyota camry honda toyota yaris kia rio hyundai camry kia nissan honda fit civic toyota prius fit hyundai accent ranking toyota corolla accent corolla honda civic toyota versa

48Komentarze

gość 13 maja 2014 18:26
0 0 0
Dużo lepsze jest auto z silnikiem diesla niż hybrydowym. Po pierwsze spalanie toypty prius wynosi od 7-8 litrow a silnik elektryczny nie starcza na więcej niż 30-50 km. Porazka. Auta z silnikiem diesla w tej samej klasie choćby skoda octavia, audi a4, vw passat, przy ekonomicznej jeździe mogą palić poniżej 7 litrów na 100km. Po drugie co sie dzieje jest ktoś posiada hybryda i sie cos popsuło ma jednym słowem duży problem, bo w Polsce jeszcze nie ma takich specjalistów jak np. w USA, którzy potrafiła sobie poradzić z naprawa, już nie wspomnę o cenach części takich samochodow. Ostatnie trzecie porównanie ten kto wierzy w to ze auto z silnikiem hybrydowym wytwarza mniej zanieczyszczeń do środowiska to sie grubo mylił i bzdury opowiada. Najnowsze auto z silnikami diesla z różnymi filtrami, nowoczesnymi technikami wyłapywania spalin, dwutlenku węgla sa bardziej czyste dla środowiska niż jakiś hybryd. pzdr
gość 13 maja 2014 18:26
0 0 0
Wiesz dlazcego nei ma tutaj niemieckiej marki bo oni nie potrzebuja takiego dowartosciowania tak te psełdo marki ktore sa tutaj wymienione. Sorry ale audi , vw , mercedes, bmw, maja taka sprzedaz ze szok. A te wszystkei testy sa po to zeby poprawic sprzedaz takich wlasnei marek z 3 półki i wiekszosc daje sie nabrac. Pzdr , mam nadzieje ze janso i klarownie wytlumaczylem.
gość 13 maja 2014 18:26
0 0 0
co to jest 8 lat. Ja mam audi a3 ktore ma 9 lat i nie włozylem do auta śrubki, a ma przejechane ponad 300tys, spalanie 5 litrow na setke i nie potrzebna mi jest gwarancja. Niech pan przejedzie tym swoim priusem 300tys to pogadamy. Pewnie pan pojezdzi nim 3 lata zrobi 100tys sprzada go i bedzie sie wypowiadal ze fajny samochod. SUPER..
gość 13 maja 2014 17:27
0 0 0
To zobacz jak wylada spalanie w samochodach ciezarowych.. Slyszales o normie EURO-5? Auta ciezarowe osiagaja ta norme m.in dzieki zastosowaniu "Ad-blue", ale uwazam ze nie zostanie to zastosowane w waszych osobowych dieslach.
gość 13 maja 2014 17:22
0 0 0
mini cooper d najekonomiczniejsze i najldaniejsze :D:D:D
Muczki 13 maja 2014 16:59
0 0 0
Piszcie sobie co chcecie,ale zobaczcie na ten ranking,a gdzie auta n iemieckie??tak baredzo ubustwiane w naszym kraju!!nie ma,bo to że sa one dobre,bezawaryjne to mit z dawnych lat,kiedy to porównywało sie je do polonezow,duzych fiatów i maluchów.Teraz w zestawienu z autami japonskimi,i tak pogardzanym Hyundaiem,Kia wypadaja conajwyżej przecietnie,żeby nie powiedziec słabo!!
gość 13 maja 2014 16:57
0 0 0
1.1 to ... nie silnik ja mam audi a4 19TDI 110 KM PALI 5.5L/100KM po miescie czego mozna chciec wiecej
gość 13 maja 2014 16:57
0 0 0
Jesli ktos nie jezdził Priusem to niech sie na jego temat nie wypowiada. To autko jest cudowne!! Po przejechaniu trasy Kraków-Wiedeń-Kraków nie czułem zmeczenia, prowadzi sie swietnie. Zatankowałem za 130zł i dojechałem do Wiednia (jeszcze nie było rezerwy) przy szybkosci srednio 140km/h. Owszem samochód mi sie srednio podobał ale gdy nim pojezdziłem wiem ze kiedy bede kupywał to tylko Priuska. Wypchany po brzegi elektroniką sprawia iz samo sterowanie tym wszystkim dostarcza wiele emocji. Pełna opcja ze wszystkim co wymyslono za 120 tys. to duzo? Według mnie jest to bardzo rozsądna cena! P.S Na układ hybrydowy jest 8 lat gwarancji a na reszte 3 ;-) Pozdrawiam... ;-)
gość 13 maja 2014 16:57
0 0 0
To ja wam powiem że mój maluch mniej pali i jest więcej wart niż to padło jakiś tam prius.Wymysł