PB95 5,39
PB98 5,67
ON 5,26
LPG 2,67
23 lutego 2011 01:00

Nowy Jaguar XKR-S

Najmocniejszy z Jaguarów.

Silnik: 5 l V8

Moc: 550 KM

Moment obrotowy: 680 Nm

Przyspieszenie od 0 do 100km/h: 4,4 s

Prędkość maksymalna:

Cena: 420 tys. zł

Śr. spalanie (miasto):

Śr. spalanie (trasa):

Pojemność bagażnika:

Najważniejsi konkurenci: Aston Martin Vantage N420

Więcej

Prędkość maksymalna: 300 km/h

Brakuje wam mocy w Jaguarze XKR? 510 KM to dla was za mało? 4,9 s do setki to cała wieczność? Brytyjski producent ma na to lekarstwo. Firma zaprezentuje w Genewie specjalną wersję modelu XKR, oznaczoną dopiskiem S.

Auto wyposażono w 5-litrowy doładowany kompresorami motor o mocy 550 KM, rozwijający moment obrotowy 680 Nm (to o 40 KM i 55 Nm więcej niż w zwykłym modelu XKR). Sprint do setki zajmuje "kocurkowi" 4,4 s, co czyni go szybszym o 0,5 s od auta, na którym bazuje.

Z rozpoznaniem najmocniejszej wersji XKR-S nie będziecie mieć problemu. Samochód wyróżnia intensywny niebieski kolor, 20-calowe felgi i nieco zmodyfikowany przód. Poza tym jest o 1 cm niższy i ma szerszy rozstaw kół. Kierowcy Jaguara XKR-S wyczują różnicę w sztywniej pracującym układzie kierowniczym oraz mocniejszych hamulcach. Ponadto producent dumnie chwali się ograniczeniem emisji dwutlenku węgla (poniżej 300 g/km), co podobno jest najlepszym wynikiem w tej klasie samochodów.

Przewidywana cena najmocniejszego z dostępnych obecnie Jaguarów to około 90 tys. funtów (420 tys. zł). Głównym konkurentem tego samochodu jest Aston Martin Vantage V8 N420.

jaguar tuning jaguar xkr

17Komentarze

Gość 14 maja 2014 14:05
0 0 0
Nie wiem co macie do tego auta. Wszyscy by chcieli ''rakiete'' 4,4s do 100km/h to dla was za dużo... i mówią to goście którzy nigdy niczym nie jeździli albo jeżdżą golfami które mają 3 razy tyle do setki ... fakt że w tej cenie znalazło by się coś lepszego i szybszego ale pytanie po co ? ma wszystko to co każdy potrzebuje czyli :wygląd,prędkość,dźwięk i moc ...
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
testowal zwyklego xkr-a 4.2 litra i wcale nie chdzilo o jakies niepokojace dzwieki. Nawet top-geara nie potrafi dokladnie ogladac a reszta bez komentarza...
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
Mocno podobny do Supry
CRS 13 maja 2014 19:45
0 0 0
Ja p... koles to nie ten sam samochod i widze ze nie pojmujesz stosunku mocy do masy, pewnie nie masz nawet prawka, a od ogladania top gear-a wydaje ci sie ze jestes wielkim znawca PS: znajdz sobie inne hobby i nie denerwuj innych swoimi komentarzami
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
wygląda przecudacznie
Aquarius2966 13 maja 2014 19:45
0 0 0
chciałeś napisać "podjeżdża Audi POD REMIZĘ ..." Ten wóz ma przynajmniej styl.
Aquarius2966 13 maja 2014 19:45
0 0 0
Masz rację jednak ten XK jest fajny, choć to już nie to samo co stary XK.
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
moim zdaniem z aston martinem nie ma szans to jednak inna liga już sam znaczek czyni z astona coś bardzo luksusowego tak samo touareg i cayenne niby ten sam silnik itd. 4 setne szybsze ale auto 80 tysięcy droższe... magia znaczka
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
Według mnie ładnie poprawili stylizację przodu. Tył równiez ładny, ale brak daleko idących zmian. Moim zdaniem Jaguar zmierza w dobrym kierunku. Słyszałem o powrocie do lekko barokowego, arystokratycznego stylu w nastepnych modelach. Może się to udać, jeżeli firma, ograniczając koszty poprzez produkcję części w indiachna przełozy to na bardziej atrakcyjne ceny.
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
fajnie wygląda z diodami led, moim zdaniem obecne modele jaguara są nie fajne i to przez głupie wady, które zminimalizowałyby liftingi XJ podobnież jest tandetny w środku, XK się opatrzyło, XJ co najważniejsze nie ma 5 gwiazdek w testach zderzeniowych jeszcze powinni się zatroszczyć o fajnego SUV-a na bazie land rovera ale chyba już jakiejś przyszłej generacji, ale plany mają ciekawe z kompaktem itd. nie powiem
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
Slabo Hindusy... musicie postarac sie lepiej - TATA Motors ;)
Gość 13 maja 2014 19:45
0 0 0
z krm nawet r8 miało by problemy a co dopiero jakaś nędzna s5