PB95 4,49
PB98 4,75
ON 4,59
LPG 1,89
Serwis Zawieszony
31 sierpnia 2011 02:00

Oto oszczędny silnik przyszłości!

Dwa tłoki w jednym cylindrze. Mniejsze spalanie, wyższa moc.

Z tym, że dni klasycznych silników są już policzone, zgadzają się właściwie wszyscy przedstawiciele świata motoryzacji. Nikt jednak nie jest pewny, w którym kierunku mają dalej podążać inżynierowie. Jedni jako najbardziej przyszłościowe wskazują hybrydy, inni - pojazdy elektryczne, a jeszcze inni, zamiast zmieniać całą architekturę silników, stawiają na alternatywne źródła ich zasilania, na przykład wodór lub biopaliwa. Do walki o opracowanie najlepszego (a jednocześnie pozwalającego firmie zarobić najwięcej na sprzedaży patentów) systemu napędzania pojazdu przystępują nie tylko duże koncerny, lecz także małe firmy liczące na sukces ze względu na świeży sposób myślenia.

Warto zwrócić uwagę na jedną z tych małych firm - EcoMotors. Przedstawiła ona wyjątkowo ciekawy projekt silnika o dwóch tłokach pracujących w jednym cylindrze.

[WF=7rbUZbcgZRK#]

Inspiracją do stworzenia nowego silnika były motory w przedwojennych samolotach, w których zastosowano podobne rozwiązania. Wtedy jednak precyzja wykonania silników nie była najlepsza, co skutkowało ich dużą awaryjnością i zaniechaniem produkcji.

W dzisiejszych czasach tego typu silnik ma jednak rację bytu. Odpowiednio dopracowana konstrukcja sprawia, że jest on prawie o połowę sprawniejszy od tradycyjnego silnika. W efekcie z podobnej pojemności możemy nie tylko uzyskać większą moc, ale i jednocześnie obniżyć spalanie, bo paliwo wykorzystywane jest efektywniej. Ponadto silniki takie mają znacznie większy moment obrotowy, co dodatkowo poprawia przyjemność z jazdy samochodem w nie wyposażonym.

EcoMotors bada kilka różnych wariantów silnika, sprawdzając zarówno odmiany benzynowe, jak i napędzane olejem napędowym. Opracowano także koncepcję pozwalającą w łatwy sposób dostosować architekturę motoru do wymagań odbiorcy; kilka silników można łączyć razem, tworząc konstrukcję cztero-, sześcio-, a nawet ośmiocylindrowe.

Co najważniejsze w wypadku nowych silników, koszty ich wytworzenia, w przeciwieństwie do innych rozwiązań pokroju hybrydy, są porównywalne, a nawet niższe niż tradycyjnych silników. Nie ma w nich na przykład wymagającej skomplikowanej obróbki głowicy.

Prace nad nowym silnikiem są w zasadzie na ukończeniu, a firma zapowiedziała, że już podpisała pierwsze umowy z producentami pojazdów, nie chce jednak ujawniać nazw swoich wspólników. Wiemy jedynie, że w przyszłym roku chińskie skutery otrzymają nowe silniki. Potem trafią najprawdopodobniej do pojazdów dostawczych jednego z dużych wschodnich koncernów.

Co ciekawe, jedną z osób stojących za pomysłem EcoMotors jest założyciel Microsoftu Bill Gates, który planuje nie tylko solidnie zarobić na firmie, lecz także przyczynić się do zmniejszenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń.

#wideo#

139Komentarze

försäljning piller 31 sierpnia 2016 04:07
0 0 0
lГҐg kostnad piller piller recept http://generiskutanresept.top/viramune/
pris piller 30 sierpnia 2016 19:24
0 0 0
piller utan recept piller läkemedel http://generiskutanresept.top/ibuprofen/
köpa piller 30 sierpnia 2016 19:23
0 0 0
kosta piller piller på nätet http://generiskutanresept.top/geodon/
asktph96rw 07 sierpnia 2016 07:28
0 0 0
http://meloxicam.cricket/ - mobic http://singulaironline.top/ - singulair http://clindamycin-300-mg.top/ - clindamycin http://buybaclofen.kim/ - where to buy baclofen http://buy-amitriptyline.cricket/ - buy amitriptyline online http://danazol.top/ - danazol http://shatavari.trade/ - shatavari
Gość 01 listopada 2015 21:24
0 0 0
Gość no wlasnie,znalem jednego ktory w czasie wojny w Berlinie,w Deutsche muz,eum znalazl taki silnik pod tytulem polnische motor,pytal mie czy o tym slyszalem .ale na tej zasadzie po wojnie anglicy zdudowali motor do lokomotywy spalinowej Deltiks55 .trzy cylindry w trojkacie,trzy waly korbowe przeniesione na jeden ,daje sie ukladac jeden na drugim ,otrzymali lokomotywe ktora rozwijala predkosc 180 km/h i moc2800 Km
znalazłem rozwiązanie jak zbudować silnik czterotaktowy z dwoma tłokami w jednym cylindrze
Gość 22 stycznia 2015 11:22
0 0 0
Gość zapraszam do muzeum lotnictwa w Krakowie i w silnikowni można zobaczyć podobny silnik z koło okresu 2 Wojny Światowej zastosowany w samolocie jako silnik wielopaliwowy. konstrukcja skopiowana z ponad półwieku i wielkie podniecenie. A jest tyle konstrukcji jak na przykład silnik typu X, czy silnik z eko obiegiem. Pozdrawiam gości którzy znają się na temacie.
no wlasnie,znalem jednego ktory w czasie wojny w Berlinie,w Deutsche muz,eum znalazl taki silnik pod tytulem polnische motor,pytal mie czy o tym slyszalem .ale na tej zasadzie po wojnie anglicy zdudowali motor do lokomotywy spalinowej Deltiks55 .trzy cylindry w trojkacie,trzy waly korbowe przeniesione na jeden ,daje sie ukladac jeden na drugim ,otrzymali lokomotywe ktora rozwijala predkosc 180 km/h i moc2800 Km
Janosik 22 października 2014 16:41
0 0 0
No niby fajne rozwiazanie ,ale jak uszczelnić komorę spalania na tłoku ,ktory osadzony jest na dłuższym korbowodzie..???
Gość 13 maja 2014 19:52
1 1 0
takie silniki były w radzieckich lokomotywach były to dwutakty diesla o przeciwsobnych tłokach ciekawostką jest że mogły pracować praktycznie na każdym paliwie tj oleju napędowym, nafcie, benzynie, oleju roślinnym, kreolinie.
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
w niemieckich "garbusach" "znawco"
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
Jeżeli dla was silnik tzw. "bokser" jest to nowość to życzę powodzenia takiemu serwisowi. PS. Zmiana nazwy to nie jest sposób na nowe technologie
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
przeciez to jest bokser przeciwbierzny podczas drugiej wojny swiatowej byl juz stosowany w dieslach
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
zapraszam do muzeum lotnictwa w Krakowie i w silnikowni można zobaczyć podobny silnik z koło okresu 2 Wojny Światowej zastosowany w samolocie jako silnik wielopaliwowy. konstrukcja skopiowana z ponad półwieku i wielkie podniecenie. A jest tyle konstrukcji jak na przykład silnik typu X, czy silnik z eko obiegiem. Pozdrawiam gości którzy znają się na temacie.
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
potwierdzam-andhub
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
ale to już było mamy w firmie przekrój takiego silnika nic nowego nie wymyślili
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
Rosyjski T54 miał i ma taki silnik. I to w dodatku wielopaliwowy. Czyli od rozpuszczalnika, przez naftę do pyłu węglowego.
Poprzednia Następna 1 2 3