PB95 4,73
PB98 5,01
ON 4,69
LPG 2,49
23 czerwca 2010 02:00

Porsche Cayenne Turbo jako ciągnik rolniczy

Oto prawdziwy "wieś-tuning".

Niewiele osób kojarzy firmę Porsche ze sprzętem rolniczym, a to właśnie Ferdynand Porsche na polecenie niemieckich władz (w tym Adolfa Hitlera) w 1934 r. zaprojektował swój pierwszy ciągnik. Po udoskonaleniu konstrukcji w 1937 r. traktor trafił do produkcji seryjnej, a przez kolejne lata powstawały jego następne ewolucje. Jedną z osób, która postanowiła wrócić do korzeni niemieckiej marki, jest 21-letni mieszkaniec Holandii. Młody farmer zaadaptował na ciągnik swoje Porsche Cayenne Turbo, czyli wersję wyposażoną w podwójnie doładowany silnik V8 o mocy 450 KM (starszy model). Podobno praca na roli nigdy dotąd nie sprawiała mu takiej przyjemności.


tuning suv porsche cayenne porsche

71Komentarze

Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
było pracować a nie studiować. Miej pretensje do siebie
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
a gdzie zaczynało. To nadal jest ich główna produkcja
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
Jakie koła? Jakie walki? Zwykły wał kruszący. Widzicie ze koła sa w górze. Zasada pracy własnie polega na tym zeby ciagnać go za sobą. Wiecie ze ta maszyna kosztuje tyle co to auto ( szok).
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
Bo to są jedynie wały ugniatające.... one mają być tylko ciągnięte po polu. Jedynie ciągnik był potrzebny do rozłożenia ich na polu (do podłączenia hydrauliki - widać węże na zdjęciu zaczepu)
Gość 13 maja 2014 19:52
0 0 0
W tym samochodzie może być nawet 1000 KM to i tak nie jest w stanie tego pociągnąć. Brak odpowiedniego przełożenia no i nie ten bieżnik na oponach.
Gość 13 maja 2014 19:46
0 0 0
a co ta maszyna robi ze wymaga napędu mechanicznego z wału ? Do przyczepy też podłączasz wał napedowy Z ciebie taki znawca maszyn rolniczych ...
Gość 13 maja 2014 19:46
0 0 0
Taaa a wiesz co to kultywator i brona talerzowa? bo to sprzęt który nie porzebuje napędu. a to własnie ciągnie to porsche. A że robi co chce :) żyje w normalnym kraju....
Gość 13 maja 2014 19:46
0 0 0
Ja nie wiem skąd wy bierzecie te nowinki. Nie dość że to fejk to jeszcze porszaka nie rozpoznaliście poprawnie. Czas przesięść się na inny portal motoryzacyjny.
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
Było się za interesy wziąć debilu
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
koleś gdzieś ty tu kur... widział jakiś wałek przekaźnika mocy przy tym sprzęcie rolnicczym???? nie każdy to ma...
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
zamienie porshe na gorsze
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
takie wały to maluchem pociągnie ciekaw jestem na zakręcie lub na świeżej orce
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
Zdjęcia te świadczą o tym że zachodnich rolników stać na Porsche Cayenne a naszych?? lepiej nie mówić. Poza tym co w tym złego ?? Prawdopodobnie kolesiowi popsuł się ciągnik albo wstawił go do serwisu na przegląd to wykorzystał swoje auto... Moc odpowiednia ciężar też więc co w tym złego???
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
Pan redaktor jest synem właściciela portalu - stąd jego zasobna i wyczerpująca wiedza na temat motoryzacji. Oryginalne w 100% Porsche nazywa Wieś tuningiem bo wieś tuningu nie widział... Sam pewnie jeździ ospoilerowaną Calibrą w której wieś tuningu nie widzi :))) H AHA HA
Gość 13 maja 2014 19:29
0 0 0
w tej maszynie tylko rozkładanie jest hydrauliczne i nie trzeba tu żadnego wałka mocy, podobnie jak do pługu, bron, kultywatora, a nawet obracarki do siana i jeszcze pewnie paru innych których nazw nie znam bo mieszkam w mieście, w bloku:))))))
Poprzednia Następna 1 2 3