PB95 5,45
PB98 5,72
ON 5,29
LPG 2,53
30 marca 2013 01:00

Top: Najtańsze auta w Polsce

1/10

Zobacz, co kupisz za swój roczny przychód.

Polska to specyficzny kraj. Niby jesteśmy w Europie, ale pod wieloma względami odstajemy od niej. I mowa tutaj nie tylko o zarobkach, ale o preferencjach konsumenckich.

Podczas gdy na Zachodzie bardzo dobrze sprzedają się tanie samochody nowe, w naszym kraju nadal panuje moda na kilkunastoletnie auta używane, których eksploatacja kosztuje krocie.

Tym razem przedstawiamy dziesięć najciekawszych samochodów, które można nabyć w polskich salonach sprzedaży. Jako kluczowy parametr przyjęliśmy cenę, która musi wynieść maksymalnie tyle co zarobki przeciętnego Kowalskiego, który co miesiąc dostaje pensję na konto w okolicach tzw. średniej krajowej.

Zobaczmy, co można dostać w cenie do 35 tysięcy złotych.

Zdzisław Kruczkowski

Poprzednia Następna

Chevrolet Spark - 28 990 złotych

Chevrolet podbija w ostatnich latach europejski rynek za sprawą tanich i bardzo sympatycznych modeli. Bliżej mu jednak do koreańskiego Daewoo, które ponad dekadę temu przeżywało rozkwit na naszym rynku, niż do amerykańskiego protoplasty. Spark to najmniejszy model w gamie zarazem najtańszy. Dostępny jest od 28.990 złotych. Mimo niewielkich gabarytów jest naprawdę przestronny.
ranking

39Komentarze

Gość 13 maja 2014 20:09
0 0 0
Patrząc na te ceny to wybrałbym UPa może i ciut tańszy od Citigo ale jakoś bardziej podoba mi sie UP
Gość 13 maja 2014 20:09
0 0 0
ku... jak w takie karły coś zapakować... dwoje dzieci, żona i ja do sklepu co najwyżej możemy się wybrać takim wyrobem autopodobnym... może poza dacią
Gość 13 maja 2014 20:09
0 0 0
same male karlowate pierdziele chwiejace sie na zakretach przy lekkich podmuchach wiatru...w trase sie nie nadaja bo tir moze zdmuchnac i meczaca jest poodrusz siedzisz wysoko jak na koniu..okragle puszki co za 10lat trafia na zlom
Gość 13 maja 2014 20:09
0 0 0
To pokraki nie auta , jak tani to musi mieć wielkość skrzynki ? .
Gość 13 maja 2014 20:09
0 0 0
nawet gdybym nie wydał ani złotówki to i tak by mi nie starczyło na ten najtańszy
Gość 13 maja 2014 20:09
0 0 0
Gdybym odkładał całą moją rentę przez pięć lat to może. Może! kupiłbym ten najtańszy ... Ale jak później go ubezpieczyć i zatankować by jechać? No i z czego żyć odkładając tylko na pojazd???
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
Nudaaaaaaaaaaaa!!!!!!
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
Za roczne dochody netto jestem w stanie kupić nowego VW Touarega V6 3,0 TDI 204 KM (cena ok. 212 tys zł brutto).
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
jedynie co to wybrał bym forda bo jest produkowany w Polsce a reszta to szajs tak jak i ten ford
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
Na zachodzie takie auta kupuje się dzieciom do zabawy:)
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
Jak odliczyć czynsz, jedzenie i ubranie to zostaje ze średniej pensji zostaje mi 300zł. To mam na wakacje dla dzieci... I dlatego jeżdżę autobusem. W Polsce nie ma samochodów za średnią pensję, bo ci, co tyle zarabiają nie mają na samochód.
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
co za baran to wymyślił roczna pensja przeciętnego Kowalskiego wynosi 18000zł
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
Córka Tuska ma mercedesa za 344 tys.zł....kupiła w lutym mieszkanie 5 pokojowe za ponad 1,5 mln. zł.... a jak ciężko pracuje?
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
Jakie głupoty ,za POlską pensje?
Gość 13 maja 2014 20:08
0 0 0
chcialbym rocznie tyle zarabiac
Poprzednia Następna 1 2 3