15 49.0138 8.38624 1 4000 1 https://www.autokrata.pl/danetechniczne 300
Dane techniczne
Dane techniczne samochodów

Modele marki: Lexus

Lexus to firma produkująca luksusowe samochody, która istnieje od ponad 50 lat. Są spółką zależną Toyoty. Lexus reklamuje się jako „W pogoni za perfekcją”.
Lexus został założony przez Yoshidę Akio, jednego z ojców założycieli Toyoty i ówczesnego prezesa, w 1984 roku w odpowiedzi na kryzys naftowy z 1983 roku, kiedy to niedobory gazu wpłynęły na amerykański rynek samochodowy i utrudniły produkcję samochodów. Chcieli zaoferować alternatywę w swojej nowej, luksusowej linii.
Lexus jest klasyfikowany przez Interbrand w rankingu „25 najlepszych globalnych marek luksusowych” każdego roku od 2005 roku. Ich sieć dealerska jest również niezwykle duża – mają ponad 5000 dealerów na pięciu kontynentach na całym świecie i produkują ponad 600 000 pojazdów rocznie.

Wybierz model z marki Lexus aby poznać dane techniczne.

Aby poznać dane techniczne samochodów marki Lexus wybierz z listy poniżej model, który Cie interesuje:

Modele marki Lexus:

Krok 2 z 3: Aktualnie znajdujesz się w kategorii dane techniczne dla samochodów marki Lexus. Wybierz model auta i przejdź do kroku 3-go w którym wybierzesz konkretny model silnikowy, rodzaj nadwozia lub wersję samochodu i uzyskasz na jego temat dokładne dane techniczne.