15 49.0138 8.38624 1 4000 1 https://www.autokrata.pl/danetechniczne 300
Dane techniczne
Dane techniczne samochodów

Modele marki: Mazda

Mazda jest drugim co do wielkości producentem samochodów na świecie, a także jedynym japońskim producentem samochodów, który należy do sojuszu Renault-Nissan.
Firma została założona w 1920 roku przez Jujiro Matsuda. Mazda rozpoczęła swoją działalność jako firma tekstylna. Koncentrowała się na produkcji tekstyliów i odzieży z jedwabiu i bawełny na rynek krajowy w Japonii. W 1931 roku rozpoczęła produkcję samochodów przeznaczonych do sprzedaży w Japonii modelem Mazda-Go.
W 1933 roku Mazdas rozpoczęła eksport swoich modeli do Europy, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Azji Południowo-Wschodniej. W latach 60. Mazda stała się wiodącym japońskim eksporterem samochodów, a jej sprzedaż przewyższała sprzedaż Toyoty w kraju i za granicą pod przewodnictwem syna i następcy Jujiro Matsudy, Fuhito Matsudy (1934).

Wybierz model z marki Mazda aby poznać dane techniczne.

Aby poznać dane techniczne samochodów marki Mazda wybierz z listy poniżej model, który Cie interesuje:

Modele marki Mazda:

Krok 2 z 3: Aktualnie znajdujesz się w kategorii dane techniczne dla samochodów marki Mazda. Wybierz model auta i przejdź do kroku 3-go w którym wybierzesz konkretny model silnikowy, rodzaj nadwozia lub wersję samochodu i uzyskasz na jego temat dokładne dane techniczne.