15 49.0138 8.38624 1 4000 1 https://www.autokrata.pl/danetechniczne 300
Dane techniczne
Dane techniczne samochodów

Modele marki: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz powstał w 1926 roku z połączenia dwóch najbardziej znanych wówczas niemieckich producentów samochodów: Daimlera i Benz. W 1901 roku Karl Benz wynalazł pierwszy bezkonny powóz napędzany benzyną, tym samym rozpoczynając nową erę w transporcie.
Decyzja Daimler-Benz o połączeniu była spowodowana przede wszystkim zapotrzebowaniem firmy na kapitał na modernizację i rozbudowę swojej bazy produkcyjnej. Ponieważ nie było formalnej umowy o połączeniu między Daimlerem i Benzem, każda z nich miała własną radę dyrektorów przez sześć lat po fuzji w 1926 roku. W 1938 roku obie strony uzgodniły czterostronny podział aktywów, który uniemożliwiłby którejkolwiek ze stron sprawowanie kontroli nad wszystkimi udziałami; stało się to wzorcem dla innych niemieckich firm po II wojnie światowej.

Wybierz model z marki Mercedes-Benz aby poznać dane techniczne.

Aby poznać dane techniczne samochodów marki Mercedes-Benz wybierz z listy poniżej model, który Cie interesuje:

Modele marki Mercedes-Benz:

Krok 2 z 3: Aktualnie znajdujesz się w kategorii dane techniczne dla samochodów marki Mercedes-Benz. Wybierz model auta i przejdź do kroku 3-go w którym wybierzesz konkretny model silnikowy, rodzaj nadwozia lub wersję samochodu i uzyskasz na jego temat dokładne dane techniczne.