15 49.0138 8.38624 1 4000 1 https://www.autokrata.pl/danetechniczne 300
Dane techniczne
Dane techniczne samochodów

Modele marki: Toyota

Toyota jest dziś jedną z najbardziej znanych marek samochodowych. Istnieje od ponad 100 lat i sprzedała ponad 200 milionów pojazdów na całym świecie.

Toyota została założona przez Kiichiro Toyodę w 1937 roku. Chciał stworzyć alternatywny model biznesowy, więc postanowił zacząć produkować samochody zamiast eksportować maszyny do szycia. Słowo „Toyota” pochodzi od japońskiego czasownika oznaczającego „produkować” lub „tworzyć”.

Toyota zaczęła od produkcji krosien mechanicznych dla rozwijającego się japońskiego przemysłu tekstylnego. Jednak w 1930 roku rozpoczęli produkcję samochodów osobowych i ciężarowych w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie ze strony rodzącej się klasy średniej.

Pierwszy model samochodu Toyody nosił nazwę „Model G1”. Został zaprojektowany tak, aby był oszczędny pod względem zużycia paliwa i zużywał mniej wody podczas produkcji. Jednak nigdy nie był produkowany masowo, ponieważ brakowało mu sprzęgła i zmiany biegów.

Wybierz model z marki Toyota aby poznać dane techniczne.

Aby poznać dane techniczne samochodów marki Toyota wybierz z listy poniżej model, który Cie interesuje:

Modele marki Toyota:

Krok 2 z 3: Aktualnie znajdujesz się w kategorii dane techniczne dla samochodów marki Toyota. Wybierz model auta i przejdź do kroku 3-go w którym wybierzesz konkretny model silnikowy, rodzaj nadwozia lub wersję samochodu i uzyskasz na jego temat dokładne dane techniczne.