Kategorie
Moto

Uratuj Nurburgring

Byliście kiedyś na słynnej północnej pętli toru Nurburgring? Jeśli nie, to być może nie będziecie już mieli okazji. Jednemu z najsławniejszych torów na świecie (i przy okazji bez wątpienia najtrudniejszemu) grozi bowiem zamknięcie.

W skrócie sytuacja wygląda tak: Nurburgring jest własnością rządu niemieckiego, jednak w maju tego roku tor wynajęło dwóch biznesmenów, którzy chcieli uczynić z niego atrakcję światowej turystyki. Obok sławnego obiektu miał powstać park rozrywki, centrum handlowe i wiele nowych hoteli. Problem w tym, że po pierwsze panowie nie mieli na to pieniędzy i korzystali z rządowych pożyczek, a po drugie całe przedsięwzięcie zakładało, że tor odwiedzi rocznie około 2 mln osób, tymczasem nie pojawia się tam więcej niż 370 tys. osób rocznie.

Z całego interesu nic nie wyszło, a suma zaciągniętych na obiekt pożyczek sięga 400 mln euro. Podobno sprawą już zainteresowało się kilka państwowych służb, które chcą postawić właścicielom zarzuty defraudacji.

Nie zmienia to jednak faktu, że dług jest na tyle duży, iż całemu obiektowi grozi zamknięcie i przejęcie przez banki. Nie ma komu bowiem wykładać pieniędzy na obsługę i konserwację toru.

Aby pomóc obiektowi, znana miłośniczka toru Sabine Schmitz przygotowała na Facebooku specjalną akcję. Możecie się do niej przyłączyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *