15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Restauracja u Babci Maliny

Kuchnia u Babci Maliny w Krakowie

Tym razem miejsce nie tak oczywiste jakby się wydawało. Zazwyczaj recenzujemy piękne zielone tereny, widokowe miejsca, które zapierają dech w piersiach jednak „Kuchnia u Babci Maliny” to miejsce , które obowiązkowo należy odwiedzić. Na wstępnie należy zaznaczyć że”Kuchnia u Babci Maliny” to nie jest miejsce ,które każdy jest w stanie odnaleźć. Jest to miejsce o którym nie wiedzą nawet wszyscy rodowici mieszkańcy Krakowa , miejsce do którego aby się dostać należy wiedzieć gdzie i jak. Większość klientów którzy, tutaj przybyli nie trafili tu samodzielnie a raczej zostali tutaj przyprowadzeni do tego miejsca przez znajomych.

Gdzie znajduje się Kuchnia u Babci Maliny ?

Kuchnia u Babci Maliny to restauracja gdzie nie każdy jest w stanie trafić samodzielnie. W Krakowie idąc ul.Sławkowską od strony plant i skrzyżowania ul.Długiej i Basztowej po lewej stronie zauważymy nie wielki i mało rzucający się drewniany baner Babci Maliny i potężne zamknięte wrota do wnętrza kamienicy.

Kuchnia u Babci Maliny

Kuchnia u Babci Maliny

Wrota te sporo ważą i zazwyczaj są zamknięte jednak, gdy już użyjemy więcej siły aby je otworzyć ukarze nam się długi korytarz przypominający wyglądem muzeum. Pierwszą myśl, która nam przyjdzie do głowy to ta że trafiliśmy w złe miejsce lub też, że trafiliśmy do muzeum. Po prawej stronie mały pokoik ochroniarza sprawia że czujemy się na prawdę jak w muzeum jednak aby wejść do restauracji Babci Malina należy przejść do końca korytarzem w którym zobaczymy wiele ciekawych posągów a na końcu korytarza należy skręcić w lewo, gdzie znajdziemy się na małym dziedzińcu. W tym miejscu po lewej stronie ujrzymy znak, kierujący nas w podziemia a tak na prawdę do Babci Maliny. Tak należy zejść schodami w dół do piwnicy gdzie przed naszymi oczami ukaże się oszałamiający skansen wybudowany w piwnicy jednej z krakowskich kamienic.

Skansen i restauracja w Piwnicy ?

Wchodząc po schodach do Kuchni Babci Maliny czujemy się niepewnie. Na początku zastanawiamy się czy to aby na pewno dobre miejsce ?Robiąc kilka kroków dalej pojawia się miła starsza góralka, która zaprasza do środka, ciepłe oświetlenia a ściany wyłożone starymi deskami i słomą sprawiają że czujemy się jakbyśmy właśnie wchodzili do góralskiej chaty rodem z Zakopanego.

Stare meble w przedsionku do Babci Mainy

Stare meble w przedsionku do Babci Mainy

Ściany pokryte deskami sprawiają że czujemy się jak w Góralskich chacie

Ściany pokryte deskami sprawiają że czujemy się jak w Góralskich chacie

Rekwizyty w przedsionku nadają nietuzinkowego charakteru temu miejscu

Rekwizyty w przedsionku nadają nietuzinkowego charakteru temu miejscu

Przechodzimy przez przedsionek gdzie nie sposób nie zawiesić oka na którymś z rekwizytów, otwieramy stare drewnie drzwi wyglądające jak z starych westernów po czym wchodzimy do sali głównej gdzie znajdują się drewniane stoły i ławy dla gości oraz jeszcze większa ilość zdjęć i rekwizytów.

U Babci Maliny

U Babci Maliny

Czy jedzenie u Babci Maliny jest dobre ?

Przychodząc do Babci Maliny szykuj się że będzie jak u Babci. Będzie DUŻO i tanio. Jedzenie jest pyszne a porcje takie że będziesz musiał wmuszać w siebie więcej aby zjeść wszystko. Pyszne jedzenie jest największym atutem jednak należy powiedzieć o niesamowitym klimacie jaki panuje u Babci Maliny. Ciepłe kolory, miła atmosfera i przytulne pomieszczenie to nie tylko tylko nie które z zalet.

Restauracja u Babci Maliny

Restauracja u Babci Maliny

Ile kosztuje jedzenie u Babci Maliny ?

Biorąc pod uwagę cenę jedzenia na rynku główmy w Krakowie stwierdzamy że u Babci Maliny jest najtańsze jedzenie i najlepsze jedzenie zarówno pod względem jakości jak i ceny. Porcje są ogromne, gdzie tak na prawdę jedna porcja wystarczy dla 2 osób. Dodatkowo ceny są takie że za 25 zł jesteśmy się w stanie najeść do syta. Zupa to koszt od 8 do 10 zł, która na prawdę jest wyśmienita natomiast drugie danie to koszt od 17 do 25 zł przy czym należy zauważyć, że porcje są gigantyczne.Przykładowo: barszcz z uszkami , (barszcz nie z woreczka czy kartonu) i pysznymi uszakami też ręcznie składanymi to koszt ok 10zł. Duża ilość i jakość sprawia że jest to cena która jest warta tego typu zupy.

Barszcz u Babci Maliny

Barszcz u Babci Maliny

Pierogi które są gigantyczne są pyszne jednak porcja jest tak duża że ciężko jednej osobie samej skonsumować taką porcję. Koszt takiej porcji to ok 17zł.

Pierogi u Babci Maliny

Pierogi u Babci Maliny

Za żurek z kiełbasą zapłacimy ok 8zł

Żurek z Kiełbasą

Żurek z Kiełbasą

Co jeszcze zobaczymy u Babci Maliny ?

Babcia Malina to miejsce gdzie poczujemy się jak w skansenie. Wszędzie drewno, malowane figurki, obsługa obrana w stylu góralskim oraz ten jeden zasadniczy i ważny akcent. Chodzi tu mianowicie o ścianę sławnych gwiazd na której właściciel restauracji powiesił swoje zdjęcia ze znanymi bokserami wśród których znajdziemy takie osobistości jak Artur Szpilka, Gołota czy Adamek po takie gwiazdy jak Mike Tyson.

ściana bokserów

ściana bokserów

Sciana Bokserów u Babci Maliny

ściana bokserów

U Babci Maliny – Galeria Zdjęć

Podsumowanie

Zalety:– Niskie ceny
– bardzo dobre jedzenie
– duże porcje
– szybka obsługa
– piękny wystrój
– regionalny ubiór obsługi
– tradycyjny kompotMinusy– brak regionalnych alkoholi (nalewek itp)
– ciężko tu trafić / znaleźć ten lokal
– jedna toaleta do której czasami potrafią się tworzyć kolejki

Uwaga. Ten wpis nie jest sponsorowany. Nikt nie zapłacił za jego napisanie. Jest to porada gdzie tak na prawdę warto się udać a Restauracja u Babci Maliny w Krakowie przy ul.Sławkowskiej jest miejsce nietuzinkowym i każdy powinien ją odwiedzić. Post został umieszczony z czystej życzliwości gdyż jakość jedzenia oraz ceny są na prawdę świetne. Polecamy.

Menu i cennik u Babci Maliny

Gubałówka - Zakopane
Poprzedni post
Gubałówka – Zakopane
Aleja Gwiazd w Sopocie
Następny post
Aleja Gwiazd w Sopocie