15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Pełnomocnictwo do odbioru dowodu rejestracyjnego

Pełnomocnictwo / Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego przez inną osobę

Dowód rejestracyjny jest niezwykle ważnym dokumentem, który musi posiadać każdy właściciel samochodu i nie tylko. Potrzebny jest również do rozmaitych, innych pojazdów, takich jak ciągniki rolnicze, przyczepy a nawet kolejki turystyczne. Z racji, że jest to dokument obowiązkowy, należy w odpowiednim czasie zarejestrować pojazd i odebrać dowód. Co należy wiedzieć o tej procedurze?

Po pierwsze – złożenie wniosku

Po zakupie nowego pojazdu, pierwsze co należy zrobić, to uregulować wszystkie formalne sprawy, by móc legalnie korzystać z pojazdu. Wniosek o wydanie nowego dowodu rejestracyjnego należy złożyć do odpowiedniego organu administracyjnego, zwykle jest to starostwo powiatowe. Należy pamiętać, że jeśli kierowca nie dotrzyma tego obowiązku musi liczyć się z karą pieniężną. Zwykle właściciele mają na to 30 dni, lecz w związku z pandemią czas ten został wydłużony. W zależności od aktualnej sytuacji dla pewności warto sprawdzić, jak wyglądają obecne regulacje prawne. Tak czy inaczej, nie powinno się zwlekać z tą sprawą.

Odbieranie dowodu rejestracyjnego

Kiedy już wszystkie, niezbędne sprawy, pozwalające na odebranie dowodu rejestracyjnego będą załatwione, to zostanie wyznaczony termin jego odbioru. W życiu zdarzają się różne sytuacje i nie zawsze można zrobić to osobiście.

Nie należy się tym martwić, dlatego że odbiór dowodu rejestracyjnego przez inną osobę niż właściciel jest możliwy. Nie ma nawet jakiś konkretnych, rygorystycznych wymagań co do tej osoby. Nie musi to być członek rodziny, wystarczy, że dana persona ma ukończone przynajmniej 13 lat i posiada odpowiedni dokument.

Tym dokumentem jest upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego, które musi być odpowiednio napisane, aby zostało przyjęte przez pracownika administracyjnego.

Odbieranie dowodu rejestracyjnego

Odbieranie dowodu rejestracyjnego

Jak powinno wyglądać upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego przez inną osobę?

Tego typu zaświadczenia zwykle wyglądają podobnie, niezależnie do jakich celów je potrzebujemy. Należy zmienić tylko kilka zdań by było spersonalizowane pod konkretną sprawą. Tak więc, w przypadku odbioru dowodu, należy zamieścić datę i miejsce sporządzenia pisma i nazwać je („Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego”).W dalszej części powinny znaleźć się informacje o pojeździe, osobie upoważniającej (PESEL, imię i nazwisko, miejsce zamieszkanie) i takie same o upoważnionym. Dokument musi być podpisany czytelnie i własnoręcznie przez właściciela pojazdu.

Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego przez inną osobę

Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego przez inną osobę

Dodatkowy koszt odebrania dowodu rejestracyjnego istnieje tylko wtedy, gdy nie robi tego właściciel osobiście. Kwota ta wynosi 17 zł.

Jak napisać upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego ?

Jeżeli chcesz możesz pobrać z internetu wzór pełnomocnictwa o odbiór dowodu rejestracyjnego lub napisać własnoręcznie na kartce takie upoważnienie. Należy jednak pamiętać aby podać date napisania upoważnienia, nasze dane osobiste ( nr dowodu, pesel, imie i nazwisko) , informacje czego dotyczy upoważnienie a także dane osoby upoważnionej takiej jak Imię i nazwisko, numer dowodu czy pesel. Na końcu osoba upoważniająca powinna dodać swój odręczny podpis wraz z datą.

jak napisać upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego

jak napisać upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego

Pobierz upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego przez inną osobę

Pobierz upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wybranym formacie. Wydrukuj , wypełnij wymagane dane, podpisz się i przekaż takie upoważnienie / pełnomocnictwo osobie która ma za Ciebie odebrać dowód rejestracyjny samochodu.

Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji PDF

Pobierz Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji PDF

Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji DOCX

Pobierz upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji DOCX

Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji DOC

Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji ODT

Pobierz upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego w wersji ODT

Poprzedni post
Kolekcja aut zmarłego Paula Walkera
Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM 2019rok
Następny post
Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM z 2019 roku – Auto Test