15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
gdzie znaleźć numer druku prawa jazdy

Gdzie znaleźć numer prawa jazdy

Każdy kierowca w chwili, gdy ogląda swoje prawo jazdy, czyli dokument uprawniający go do prowadzenia pojazdu, zwraca uwagę przede wszystkim na to, jakie są na nim dane w postaci informacji osobowych, a także zakresu uzyskanych uprawnień. Mało kto przegląda się temu, jaki jest numer prawa jazdy, którym się posługuje. Czym jest taki numer i gdzie go znaleźć?

Czym jest numer prawa jazdy?

Na początku warto się zastanowić nad tym, czym tak naprawdę jest taki numer prawa jazda, a także, do czego może być przydatna jego znajomość? Jak to więc przedstawia się w szczegółach?

Numer prawa jazdy to swego rodzaju numer identyfikacyjny. Jest więc tym samym, czym jest numer rejestracyjny dla pojazdu. Pozwala zidentyfikować dany egzemplarz dokumentu w bazie danych, a tym samym potwierdzić jego autentyczność.
W jakiej jednak sytuacji znajomość takiego numeru, a także wiedza, gdzie go szukać na prawie jazdy, jest w ogóle przydatna? Jak się okazuje, jest to niezbędny numer w chwili, gdy np. wymieniać się będzie prawo jazdy na nowe z uwagi na przykładowo przestarzałe zdjęcie na dokumencie, lub też zdobycie nowych uprawień. Wymiana prawa jazdy wymagać będzie wypełnienia odpowiedniego wniosku w urzędzie, a tam w jednej z rubryk znajdzie się właśnie pole, w którym trzeba będzie wpisać numer posiadanego już prawa jazdy.

numer prawa jazdy

numer prawa jazdy

Gdzie znaleźć numer druku prawa jazdy?

Jak zatem widać, taki numer ma dość duże znaczenie od strony prawnej. Warto więc wiedzieć, gdzie go znaleźć, aby w sytuacji, gdy będzie on konieczny, nie przeszukiwać wzrokiem całego prawa jazdy w pośpiechu. Gdzie zatem znajduje się na tym dokumencie jego numer?
Jeśli chce się wiedzieć, gdzie jest numer prawa jazdy, najpierw trzeba się dowiedzieć, że jest on czymś zupełnie innym niż numer druku dokumentu. Gdzie znajduje się numer druku na prawie jazdy? Są to cyfry, które umieszczone są tuż pod kodem kreskowym prawa jazdy. Co więcej, stanowi on jego odzwierciedlenie.

gdzie znaleźć numer druku prawa jazdy

gdzie znaleźć numer druku prawa jazdy

Gdzie znaleźć numer prawa jazdy?

Gdzie natomiast mieści się sam numer prawa jazdy? Pomocna w znalezieniu go będzie legenda, która powinna w tym momencie wskazywać na punkt oznaczony numerem 5. Jak zatem widać, numer prawa jazdy znajduje się na jego froncie, tuż obok numeru pesel, którego zwyczajnie nie można przegapić z uwagi na jego wygląd.

gdzie znaleźć numer druku prawa jazdy

gdzie znaleźć numer druku prawa jazdy

Poprzedni post
Jak wybrać okulary do jazdy nocą samochodem?
Legalizacja butli LPG
Następny post
Legalizacja butli LPG – Koszt wymiany butli i legalizacji