15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Wieża Widokowa Szpilówka w Iwkowej

Wieża Widokowa Szpilówka w Iwkowej

Wieża widokowa Szpilówka w Iwkowej to 23-metrowa otwarta kratowa wieża użytkowana od końca XIX wieku. Na szczyt prowadzą dwie ścieżki – dłuższa, idealna dla turystów pieszych i biegaczy, którzy chcą poćwiczyć na cały dzień, a krótsza ścieżka jest bardziej odpowiednia dla dzieci.
Wieża widokowa Szpilówka w Iwkowej zachowała swój wygląd dzięki naturalnemu otoczeniu otoczonemu lasem modrzewiowym. Widok z jego szczytu jest oszałamiający i obejmuje małe jezioro u podnóża wzgórza, a obok niego stary młyn.

Wieża widokowa Szpilówka została zbudowana na wzgórzu w pobliżu wsi Iwkowa w 1597 roku. Pierwotnym przeznaczeniem tej wieży było czuwanie nad miastem Zamość, które również znajdowało się w pobliżu. Dziś to miejsce zapewnia odwiedzającym zupełnie inną perspektywę na otoczenie – to jak zaglądanie do zabawkowego zamku od dołu!

Wieża widokowa w Iwkowej to miejsce, z którego zwiedzający mogą podziwiać panoramę okolicy. To także ważne miejsce w historii Polski, które przez kilka stuleci służyło do obserwacji wielkich miast i terenów przygranicznych.

Wieża Widokowa Szpilówka w Iwkowej z lotu ptaka

Gdzie znajduje się Wieża Widokowa Szpilówka – Mapa dojazdowa

Jezioro Czchowskie
Poprzedni post
Jezioro Czchowskie
Wieża widokowa pod Jaworem
Następny post
Wieża widokowa pod Jaworzem