15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM 2019rok

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM z 2019 roku – Auto Test

Wstęp

Nissan Qashqai II generacji z 2019 roku z silnikiem o pojemności 1300 cm3 i mocy 140KM to auto które dostaliśmy jako auto zastępcze.
Przy odbiorze auta nissan, który okazał się w sumie sporym pojazdem (bo to SUW), zaskoczył Nas niską pojemnością silnika. Stwierdziliśmy że 1300 centymetrów sześciennych nie jest czymś co nas zaskoczy i raczej ciężko będzie napędzić tak duży samochód. Rzeczywistość była inna. Mały silnik o pojemności 1.3 w połączeniu z turbiną posiada 140 koni co sprawia że nissan ładnie jedzie i się zbiera. Dodatkowo masywny wygląd, połączony z światłami LED do jazdy dziennej nadają pojazdowi lekko agresywnego wyglądu.

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM 2019rok

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM 2019rok

Wygląd

Nissan posiada modernistyczną sylwetkę i jak przystało na japoński samochód wygląda dynamicznie i nowocześnie. Maska z masywnymi przetłoczeniami, podłużna atrapa chłodnicy z dużym logo, lusterka z kierunkowskazami w technologii LED, masywne nadkola oraz podłużne tylne światła w technologi LED.
Auto ma 4315 mm długości oraz 1785 mm szerokości. Jest to auto, które posiada aż 18 centymetrów prześwitu, dzięki czemu parkowanie na wysokich krawężnikach lub wjazd w mniej wymagający teren nie powinien mu przysporzyć trudności .

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM - Wygląd

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM – Wygląd

Jazda autem

Jazda tym autem w mieście to czysta bajka – jest przyjemna i nie męczy. Samochód który jest SUWem w mieście najchętniej porównałbym go do smarta – Mały, zwinny i zmieści się wszędzie.
Kierownica w Qashqaiu chodzi tak lekko że można nią kręcić jednym palcem. Dodatkowo wysoki prześwit sprawia że zaparkujemy nim na każdym krawężniku a także wjedziemy do lasu, w mniej wymagający teren i miejsca gdzie zwykły samochód typu sedan nie wjedzie. Auto idealnie radzi sobie w mieście i w terenie jednak dla osób które pokonują często dłuższe trasy i jeżdzą autostradami Qashqai nie będzie dobrym wyborem. Przy prędkości 180 km/h auto nie prowadzi się stabilnie. Nam prędkość maksymalną jaką udało się osiągnąć jest 200km/h jednak wg Nas już przy prędkości 160km/h kończy się komfortowa jazda gdyż auto staje się niestabilne oraz słychać szumy. Auto to najlepiej sprawdza się do codziennego użytkowania dla osób które przemieszczają się po miastach i weekendowo lubią krótkie wyjazdy do 200km. Jest to idealna opcja osoby pracującej w biurze, która jednak po godzinach lubi wybrać się powędkować nad jezioro i wjechać w trudny teren.

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM - Jazda Autem

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM – Jazda Autem

Wnętrze i wyposażenie

Nissan Qashqai II generacji jest bardzo ładnie wykończony w środku a materiały użyte do jego wykończenia są wysokiej jakości i bardzo dobrze spasowane. Standardowe wyposażenie pojazdu obejmuje m.in. klimatyzację, zestaw głośnomówiący, system wspomagania ruszania pod górę, system multimedialny, tempomat z ogranicznikiem prędkości, 6 poduszek powietrznych, aktywny system kontroli zawieszenia i kontroli ciśnienia w oponach. Wszystko zostało wykonane z najwyższą jakością i dbałością o szczegóły. Fotele bardzo dobrze trzymają a duża przestrzeń sprawia że każdy tam poczuje się dobrze i nie zabraknie mu miejsca.

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM - Wnętrze

Nissan Qashqai II 1.3 , 140KM – Wnętrze

 

Podsumowanie

Zalety:

– ładne i intuicyjne wykonanie wnętrza.
– dobra pozycja za kierownicą i trzymające fotele
– ścięta z dołu kierownica ( jak w samochodach sportowych)
– duży prześwit ( można wjechać tam gdzie się nam żywnie podoba w żaden krawężnik nie jest dla nas problemem)
– spalanie
– system ruszania pod górę
– system rozpoznawania znaków drogowych

Wady:

– brak otwieranej klapy bagażnika z pilota
– brak podłokietnika z tyłu
– brak rolety na szybie z tyłu
– brak granych foteli ( opcja)
– słabe wygłuszenie – dość duże szumy przy jeździe autostradowej ( powyżej 160km/h)

Galeria

Pełnomocnictwo do odbioru dowodu rejestracyjnego
Poprzedni post
Pełnomocnictwo / Upoważnienie do odbioru dowodu rejestracyjnego przez inną osobę
Następny post
Co to jest planowanie głowicy?