15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Zamek Mirów w Książu Wielkim

Zamek Mirów w Książu Wielkim

Zamek Mirów to jeden z najciekawszych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Znajduje się w miejscowości Książ Wielki, niegdyś królewskim.
Zamek Mirów stoi od 1324 roku, kiedy to król Władysław Jagiełło II postanowił go wybudować po ataku na jego królestwo. Choć początkowo nie uważano go za wielką fortyfikację, z czasem stał się wspaniałą fortecą.
Zabytek przeszedł również kilka ostatnich renowacji i jest obecnie jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Polsce.

en zamek jest popularny ze względu na swoją wielkość i dzieła sztuki. Został zbudowany w XVI wieku w stylu renesansowym.
Zamek Mirów to jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli w Polsce. Stoi nad piękną doliną i ma wiele pokoi z fascynującymi dziełami sztuki z całej Europy. Zamek znajduje się na terenie Książa Wielkiego, niewielkiej miejscowości w Małopolsce.

Zamek Mirów to zamek w stylu gotyckim znajdujący się w Książu Wielkim w Polsce. Zamek powstał w XIV wieku jako fortyfikacja obronna pobliskiego miasta Książ. Miasto zostało zdobyte przez Zakon Krzyżacki w 1380 r. i weszło w skład państwa Prus Książęcych.
Zamek składa się z dwóch wież nachylonych i jednej kwadratowej pośrodku, z narożną kaplicą pięcioboczną. Wielka hala, służąca niegdyś jako sala rady, połączona jest z nią łukowym przejściem ozdobionym rzeźbami i płaskorzeźbami.
Zamek był kilkakrotnie odnawiany w swojej historii i obecnie jest siedzibą muzeum poświęconego dziełu Wojciea

Zamek Mirów w Książu Wielkim z lotu ptaka

Gdzie znajduje się zamek Mirów ? mapa dojazdowa

Góra Zborów
Poprzedni post
Góra Zborów
Siepia Wielka
Następny post
Jezioro Sielpia Wielka