15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

ile kosztuje złomowanie samochodu ?

Prędzej czy później każdy samochód, który wiernie służył swojemu właścicielowi przez setki tysięcy kilometrów, musi zakończyć swój żywot. Oczywiście w takim wypadku w grę wchodzi tylko i wyłącznie kasacja pojazdów. Warto się jednak dowiedzieć, ile płacą za złomowanie auta, ponieważ jak się okazuje, można na tym całkiem nieźle zarobić.

ile kosztuje złomowanie auta

ile kosztuje złomowanie auta

Kiedy powinno się rozważyć złomowanie samochodu?

Zanim jednak udamy się z posiadanym samochodem na złom i zechcemy go spieniężyć, warto się zastanowić nad tym, kiedy taką czynność powinno się wykonać. Czy w sytuacji gdy auto jest jeszcze na chodzie i całkiem dobrze sobie radzi, powinno się go zezłomować?
Idealnym momentem na to, aby rozważyć złomowanie samochodu, jest sytuacja, gdy auto się zepsuło, a jego naprawa jest nieopłacalna, gdy ubezpieczenie zaczyna przekraczać wartość auta, lub też w chwili, gdy sprzedanie samochodu w obecnym stanie będzie niemożliwe.

Ile kosztuje złomowanie auta ?

Jeśli posiadane auto spełnia któryś z powyższych założeń, nie pozostaje już nic innego, jak tylko udać się z nim na złom. Na jaką kwotę można jednak liczyć w przypadku pozostawienia tam samochodu?
Przede wszystkim pamiętać trzeba o tym, że jeśli chce się oddać auto na złom, to musi on charakteryzować się masą minimum w 90% pokrywającą to, co zostało wpisane w dowód rejestracyjny. Jeśli tak jest, to w przypadku auta o masie około 2 ton, liczyć można na mniej więcej na 650-700 złotych.

Warto się jednak zastanowić nad tym, od czego konkretnie zależy podana na złomie cena i czy jest jakaś szansa, że uzyska się nieco więcej?
Wiele tu zależy po prostu od miejsca, gdzie dany złom się mieści. W zależności od miasta, czy też nawet województwa, cena może się nieco różnic. Najważniejszą jednak zmienną związaną z ustaleniem ceny złomowanego samochodu, jest ta dotycząca używanego przez dany złom cennika. Wszystko wynika bowiem z tego, ile dany punkt liczy za jeden kilogram masy auta. W zdecydowanej większości miejsc za 1 kg dostać można około 50 groszy. Oczywiście cena ta się waha i w wielu skupach dostać można np. 40 groszy, podczas gdy w innych znacznie więcej, czyli np. 60 groszy. Wszystko to w znaczący sposób wpływa na ostateczną cenę za złomowanie samochodu.

Ile kosztuje złomowanie samochodu

Ile kosztuje złomowanie samochodu

Poprzedni post
Jak odpowietrzyć układ chłodzenia w samochodzie gdy został zapowietrzony ?
Zgubiony dowód rejestracyjny
Następny post
Zgubiony dowód rejestracyjny