15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Ile się czeka na odbiór prawa jazdy po zdaniu egzaminu?

Jeśli jest się fanem motoryzacji i zwyczajnie uwielbia się prowadzić samochód, otrzymanie prawa jazdy jest najszczęśliwszą chwilą w życiu. Niestety jak każdy świeżo upieczony kierowca miał okazje się przekonać, po zdaniu egzaminu nie można od razu wsiąść do swojego auta i odjechać nim do domu. Trzeba poczekać na to, aż prawo jazdy będzie gotowe. Ile sie czeka na wydanie prawa jazdy?

Trudna droga do prawa jazdy

Zanim jednak przejdzie się do tego, ile się czeka na wydanie prawa jazdy, warto najpierw poznać całą drogę, jaką przyszły kierowca musi przejść do chwili, gdy stanie się posiadaczem upragnionego dokumentu.
Na wstępie trzeba powiedzieć, że najtrudniejszym okresem jest z pewnością sam kurs, który wymaga nie tylko zdobycia bardzo dużej wiedzy teoretycznej, lecz również i wyjeżdżenia autem 30 godzin. Po tym etapie nie pozostaje już nic innego, jak tylko potwierdzić nabytą wiedze egzaminem. Gdy zostanie on zaliczony, wysyłany jest poprzez WORD wniosek o wydanie prawa jazdy.

ile trzeba czekać na prawo jazdy

ile trzeba czekać na prawo jazdy

Ile się czeka na prawo jazdy?

Ile się jednak czeka od chwili zdania egzaminu do momentu, gdy w portfelu zagości upragniony dokument? Jak się okazuje, nie tak długo, jak się może wydawać. Po tym, gdy zaliczy się pomyślnie egzamin i potwierdzi to w odpowiednim urzędzie, a także uiści opłatę za prawo jazdy, wystarczy tylko poczekać. Ile się zatem czeka po spełnieniu wszelkich formalności? Według prawa czas ten nie może być dłuższy niż 30 dni. W tym czasie wykonane zostaną określone prace administracyjne oraz fizyczne drukowanie dokumentu. Oczywiście 30 dni to czas maksymalny, ponieważ z reguły prawo jazdy jest gotowe znacznie wcześniej, czyli nawet po 10 dniach od złożenia wniosku.

Ile się czeka na prawo jazdy ? Zazwyczaj ok 10 dni jednak maksymalnie do 30 dni.

ile sie czeka na prawo jazdy

ile sie czeka na prawo jazdy

Jak sprawdzić, czy prawo jazdy jest już gotowe?

Zasadne jest jednak pytanie, jak się można dowiedzieć o tym, że prawo jazdy jest gotowe do odebrania przed czasem? Z reguły przyszli kierowcy czekają wyznaczone 30 dni i dopiero wtedy udają się do urzędu po odbiór dokumentu. Jak się jednak okazuje, można to zrobić o wiele szybciej, a to za sprawą specjalnej rządowej strony internetowej, na której po podaniu swoich podstawowych danych osobowych, można uzyskać informacje, czy prawo jazdy jest już gotowe, czy też trzeba będzie na nie jeszcze kilka dni poczekać.

 

jak długo czeka się na prawo jazdy

jak długo czeka się na prawo jazdy

kara za nieprzerejestrowanie auta 2020
Poprzedni post
Jakie są kary za nieprzerejestrowanie samochodu w 2021 roku?
Następny post
Jakie powinno być ciśnienie w oponach samochodu?