15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Jak założyć opony w dobrym kierunku?

Bieżnik w oponach może przybierać różne warianty, co zależne jest od konstrukcji opony. Na rynku dostępne są opony kierunkowe charakteryzujące się bieżnikiem kierunkowym. Opony z takim bieżnikiem stały się bardzo popularne, ponieważ dają bezpieczeństwo, a także nadają ciekawy wygląd autom.

Co to są opony kierunkowe?

Opony kierunkowe mają bieżnik kierunkowy, który bardzo dobrze sprawdza się w czasie jazdy w trudnych warunkach.
Pomagają one przyśpieszyć kiedy droga jest wilgotna i zanim utracimy przyczepność na jej powierzchni.
Bieżnik kierunkowy na oponach ma oryginalny kształt rowków, co pozwala na skuteczne odprowadzanie wody sprzed pojazdu. Kształt bieżnika V zapewnia stabilność podczas szybkiej jazdy. Bieżnik w kształcie U pozwala gromadzić się w wodzie w głębszych rowkach wyżłobionych w oponie.

Wady i zalety opon kierunkowych

Popularność opon kierunkowych spowodowana jest prostą i skuteczną konstrukcją, która pozwala usuwać nadmiar wody.
Jazda na oponach kierunkowych daje bezpieczeństwo podczas podróżowania na wilgotnej nawierzchni. Opony kierunkowe sprawdzają się także na suchej nawierzchni, a ich przyczepność i komfort jazdy nie zmieniają się.
Opony z bieżnikiem kierunkowym mają słabsze komfort akustyczny dlatego są głośniejsze podczas jazdy. Opony o kierunkowym bieżniku mogą się nierówno zużywać i trzeba wiedzieć jak zalozyc opony w dobrym kierunku, aby nie zostały uszkodzone.

Jak zakładać opony kierunkowe

Jeśli nie wiemy jak założyć opony kierunkowe musimy skorzystać z pomocy fachowca? Podczas zakładania opon kierunkowych bieżnik musi być skierowany w stronę toru jazdy, aby mógł spełniać swoją funkcję.
Jeżeli opony zostaną zamontowane źle mogą powodować problemy z odprowadzeniem wody oraz problemy stabilności podczas jazdy.
Montaż opon kierunkowych polega na ułożeniu litery V lub U dołem do dołu.

Oznaczenia opon z bieżnikiem kierunkowym

Opony kierunkowe mają zaznaczony motywem graficznym lub strzałką kierunek bieżnika. Oznaczenie to będzie bardzo dobrze widoczne na profilu opony.
Jeżeli jednak nie potrafimy znaleźć oznaczenia lub nie wiemy jak zamontować dany model opon możemy skorzystać z forów internetowych lub skontaktować się ze specjalistą, który pomoże nam określić kierunek montażu opon, a także wytłumaczy jak je zamontować.

Oznaczenia opon z bieżnikiem kierunkowym

Oznaczenia opon z bieżnikiem kierunkowym

Legalizacja butli LPG
Poprzedni post
Legalizacja butli LPG – Koszt wymiany butli i legalizacji
Info Car
Następny post
System Info Car – Czym jest i co można za jego pośrednictwem załatwić ?