15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
prawo jazdy na automat

Jak zrobić prawo jazdy na samochody z automatem?

Nauka jazdy automatem przebiega szybciej. Skrzynia automatyczna to świetne rozwiązanie szczególnie dla osób, które nie miały możliwości nauki jazdy samochodem np. pod kontrolą rodziców.

prawo jazdy tylko na automat

prawo jazdy tylko na automat

Różnice w egzaminie na prawo jazdy z automatem

Najważniejsza i podstawa sprawa dotyczy rodzaju uprawnień, które otrzymujemy po zdaniu egzaminu na poszczególnym rodzaj przekładni.
Zdanie prawa jazdy tylko na samochody ze skrzynią automatyczną będzie wiązało się z tym, że tylko i wyłącznie będzie nam dane jeździć autami wyposażonymi w skrzynię biegów automatyczną. Jeśli jednak zdecydujemy się na wybór klasycznego i popularniejszego rozwiązania, czyli prawo jazdy na manual to możliwe będzie prowadzenie zarówno aut wyposażonych w automat, jak i manual. Wiąże się to z tym, że przesiadając się na auto ze skrzynią manualną, trzeba będzie zdawać kolejny egzamin po to, aby mieć możliwość prowadzenia legalnie takiego pojazdu.

 zdawanie prawa jazdy na automacie

zdawanie prawa jazdy na automacie

Jak wygląda egzamin na prawo jazdy z automatem?

Egzamin na prawo jazdy na auta ze skrzynią automatyczną nie różni się od egzaminu, który należy zdać, aby móc prowadzić auto z manualem. Zdawanie prawa jazdy na automacie wiąże się również z koniecznością wyjeżdżenia przynajmniej trzydziestu godzin. Po wyjeżdżeniu odpowiedniej liczby godzin należy przystąpić do egzaminu teoretycznego, a następnie do egzaminu praktycznego. Egzamin na prawo jazdy ze skrzynią automatyczną mimo rosnącej popularności dalej stanowi niewielki odsetek wszystkich zdawanych egzaminów. Mając to na uwadze, należy pamiętać o tym, że wiąże się to z ograniczoną liczbą pojazdów z automatem dostępnych w szkołach.

Prawo jazdy na automat, czy warto?

Takie osoby muszą uczyć się ciężkich do przyswojenia podstaw, czyli przede wszystkim zmianę biegów. Skrzynia automatyczna eliminuje problem zmiany biegów, łatwiej autem jest się poruszać w mieście, a nawet podczas wjazdu pod górę. Jeśli nie oceniamy swoich umiejętności dostatecznie dobrze, aby uznać, że jazda na manualu nie sprawi nam problemów, to po zdaniu takiego egzaminu będzie również możliwe poruszanie się autem, w którym znajduje się skrzynia automatyczna. Automat zdaniem wielu jest po prostu wygodniejszy i łatwiejszy w obsłudze. Tego typu auta wyposażone są w możliwość przełączania trybu jazdy, które są dostosowane do jeżdżenia po mieście i trasie. Jest to również możliwość unieruchomienia koła bez konieczności używania hamulca ręcznego.

wilgoć w samochodzie
Poprzedni post
Wilgoć w samochodzie, źródła i zapobieganie
Następny post
Co to jest skraplacz klimatyzacji?