15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Jak zarejestrować auto z Niemiec?

Jak wygląda rejestracja samochodu z Niemiec ?

Sprowadzając auto z zagranicy, trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie ponieść koszty związane z przerejestrowaniem pojazdu. Warto więc wiedzieć, w jakim terminie trzeba tego dokonać oraz jakie opłaty trzeba będzie ponieść.

Rejestracja samochodu z Niemiec

Wiele osób decyduje się na kupno i sprowadzenie auta z kraju naszych zachodnich sąsiadów. Nie jest to wcale dziwne, ponieważ, auta dostępne na rynku niemieckim są najczęściej w bardzo dobrym stanie przy jednoczesnych odpowiednich cenach. Przed zakupem pojazdu należy zwrócić szczególną uwagę na to, aby sprawdzić nr VIN pojazdu, aby wiedzieć, czy auto nie jest skradzione. Równie ważne jest przeprowadzenie przeglądu po to, aby wiedzieć, w jakim stanie jest kupowane auto. Polscy kierowcy, którzy zdecydowali się na zakup auta z Niemiec mogą skorzystać z przygotowanej specjalnie witryny internetowej: www.historiapojazdu.gov.pl. Dzięki tej stronie możliwe jest prześledzenie historii pojazdu. Pozwoli to na pozyskanie potrzebnych informacji.

Jak zarejestrować auto z Niemiec?

Jak zarejestrować auto z Niemiec?

Jak zarejestrować auto z Niemiec?

Rejestracja samochodu pochodzącego z Niemiec nie jest utrudniona, z racji na fakt, że Niemcy i Polska są w Unii Europejskiej. Pojazd taki może być więc zarejestrowany przez właściciela, jak i również przez pełnomocnika. Rejestracji auta należy dokonać w Wydziale Komunikacji, który znajduje się w miejscu zamieszkania właściciela. Można więc tego dokonać w starostwie, urzędzie miasta lub w urzędzie dzielnicy. Należy więc zadbać o to, aby udać się do urzędu z kompletem dokumentów. Niezwykle ważne jest załączenie dokumentu, który potwierdzi opłacenie akcyzy. Braki w dokumentacji prowadzić mogą do tego, że rejestracja auta nie będzie możliwa. W przypadku gdy Twoje auto jest zwolnione z akcyzy należy posiadać zaświadczenie, które wydawane jest przez Naczelnika Urzędu Skarbowego.

Jakie dokumenty do rejestracji auta z Niemiec?

Po dokonaniu wszelkich potrzebnych opłat rejestracyjnych i skompletowaniu potrzebnych dokumentów można udać się do urzędu osobiście, a także dokonać rejestracji poprzez Internet lub skrzynkę ESP.
Rejestracja takiego pojazdu odbywa się dwuetapowo. Pierwszy z nich to rejestracja czasowa na 30 dni. Po rejestracji czasowej przychodzi czas na rejestrację właściwą. Termin 30 dni jest potrzebny po to, aby urzędnicy mogli sprawdzić informację na temat pojazdu, jego przebiegu i jego statusu. Informacje na temat rejestracji pojazdu można uzyskać dzwoniąc do urzędu lub na stronie Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych gdzie dostępne będą informacje co to wydania dowodu rejestracyjnego.

Dokumenty wymagane do rejestracji auta z Niemiec

Dokumenty wymagane do do rejestracji samochodu z Niemiec

 • umowa kupna sprzedaży lub faktura
 • dowód rejestracyjny samochodu, ( Brief niemiecki ),
 • potwierdzenie zapłaty opłaty podatku akcyzowego,
 • niemieckie tablice rejestracyjne, na których samochód wjechał na teren Polski,
 • zaświadczenie o aktualnym badaniu technicznym,
 • dokument potwierdzający tożsamość właściciela auta w Polsce,
 • potwierdzenie wniesienia opłat,
 • wykupienie ubezpieczenia OC.

Jaki jest koszt rejestracji samochodu z Niemiec?

 • Polskie tablice rejestracyjne to koszt 80 zł
 • miękki dowód rejestracyjny to ok 13,50zł
 • dowód rejestracyjny twardy to ok 54zł
 • akcyza – zależnie od pojazdu – dla auta z silnikiem o pojemności do 2000 ccm, opłata celna wynosi tylko 3,1% wartości a dla auta które posiada więcej niż 2000cm to już 18,6% wartości pojazdu
 • tłumaczenia dokumentów – do 100zł

Ile czasu trwa rejestracja auta z Niemiec?

Proces rejestracji samochodu z Niemiec trwa ok miesiąca. Wydział komunikacji w tym czasie sprawdza czy wszystkie dokumenty zostały dostarczone, opłaty uregulowane a także sprawdza historię pojazdu jeżeli jest ona wątpliwa.

Czy muszą opłacić akcyzę ?

Brak opłaty za akcyzę będzie skutkowało tym że samochód nie będzie mógł być zarejestrowany w Polsce a urząd skarbowy może wszcząć postępowanie karno-skarbowe i naliczyć kary i odsetki za każdy dzień zwłoki

Tuning Show 2022
Poprzedni post
Tuning Show Expo Kraków – 10.09.2022 – Galeria
koszt sprowadzenia auta z usa
Następny post
Ile kosztuje sprowadzenie auta z USA?