15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych ?

Jeśli chce się jeździć sprawnym, a przez to bezpiecznym samochodem, od czasu do czasu trzeba dokonywać w nim pewnych napraw i regularnych wymian elementów eksploatacyjnych. Jedną z najbardziej podstawowych w tym zakresie czynności, jest oczywiście wymiana klocków hamulcowych. Zanim jednak przystąpi się do działania, trzeba wiedzieć, co jaki czas należy klocki wymieniać, a przede wszystkim, ile to kosztuje.

Kiedy powinno się wymieniać klocki hamulcowe?

Kiedy powinno się wymieniać klocki hamulcowe?

Kiedy powinno się wymieniać klocki hamulcowe?

Sprawnie działający układ hamulcowy opiera się w pierwszej kolejności na odpowiedniej jakości klockach hamulcowych. Trzeba więc wiedzieć, kiedy się je powinno wymieniać. W końcu to od nich w głównej mierze zależy efektywność hamowania.

Z reguły klocki sygnalizują dźwiękowo, gdy nadają się do wymiany. Jeśli jednak taki sygnał dźwiękowy się nie pojawia, warto zerknąć na grubość samego klocka. Jeśli spadnie ona poniżej około 1,5 mm, powinno się dokonać jego wymiany. Często wiele osób nie czeka do sygnału dźwiękowego, czy też do nadmiernego starcia klocka, lecz dokonuje wymiany po przejechaniu określonej odległości, najczęściej 20 tysięcy kilometrów.

ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych

ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych

Wymiana klocków cena

Ile kosztuje wymiana klocków hamulcowych? Warto zdobyć tę wiedzę, ponieważ dotyczy ona naprawdę bardzo ważnego elementu konstrukcyjnego samochodu. A jak każdy kierowca doskonale wie, bez znajomości kwot wymiany poszczególnych elementów, nie powinno się odwiedzać warsztatu.

Koszt wymiany klocków hamulcowych wynika z dwóch czynników. Przede wszystkim z ceny samych klocków, która z reguły wynosi około 100-150 złotych. Oczywiście wiele w tym wypadku zależy od marki danego auta, ponieważ w autach luksusowych, lub sportowych, cena ta może wynieść nawet kilka tysięcy.

Drugim czynnikiem wpływającym na cenę, jest koszt robocizny, czyli samej wymiany. Wymiana klocków nie jest czynnością zbyt skomplikowana, tym bardziej dla doświadczonego mechanika. Z tego też powodu wymiana sama w sobie jest dość szybka, a przez to względnie tania. Jeśli zaciski hamulcowe są w dobrym stanie i nie jest wymagana ingerencja w nie, wymiana kompletu klocków może kosztować nawet w okolicach 80 – 140 złotych. Oczywiście jeśli napotka się po drodze problemy, np. z zapieczonym tłoczkiem, koszt wymiany może wzrosnąć.

Kosz wymiany klocków to od 80-140zł

Poprzedni post
Skutki zbyt dużej ilości oleju w silniku w samochodzie
Następny post
Kolekcja aut zmarłego Paula Walkera