15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
jak przewozić psa w samochodzie

Jak przewozić psa w samochodzie?

Każdy kierowca, który jest jednocześnie właścicielem psa, doskonale wie, jak często sporym problemem jest wożenie psiaka w aucie. Nie tylko od strony pozostawianej wszędzie sierści, lecz również odpowiedniego zabezpieczenia pupila podczas jazdy. Jak przewozić psa w samochodzie, aby nie tylko było mu komfortowo, lecz przede wszystkim, aby podróż była dla niego w pełni bezpieczna?

przewożenie psa w samochodzie

przewożenie psa w samochodzie

Dlaczego odpowiednie przewożenie psa jest tak ważne?

Zanim jednak przejdzie się do tego, w jaki sposób powinno się przewozić psa w aucie, najpierw warto sobie zadać pytanie, z jakiego powodu jest to w ogóle tak ważna kwestia? Czy nie wystarczy, że pies będzie sobie siedział luzem na siedzeniu lub też na tylnej kanapie? A może właściwe będzie, aby luzem sobie chodził pomiędzy siedzeniami?
Jak się okazuje, takie działanie i pozostawienie psa samego sobie podczas jazdy samochodem może być dla niego śmiertelnie niebezpieczne, a także może wiązać się z otrzymaniem podczas kontroli drogowej całkiem wysokiego mandatu. Przede wszystkim zauważyć trzeba, że nawet niewielka stłuczka może dla chodzącego luzem po samochodzie psa zakończyć się tragicznie.

Jaki mandat grozi za nieprawidłowo przewożonego psa w samochodzie ?

Jeśli chodzi o mandat, to nieprawidłowo zabezpieczony pies może oznaczać 200 złotych mandatu.

Za nieprawidłowe przewożenie psa w samochodzie można otrzymać 200 złotych mandatu.

przewożenie psa w samochodzie przepisy

przewożenie psa w samochodzie przepisy

Jak zabezpieczyć psa w samochodzie?

W jaki zatem sposób powinno się przewozić psa w samochodzie? Czy istnieją jakieś specjalne metody, a być może jakieś dodatki i akcesoria? Jak się okazuje tak. Czym one są i jak działają?
Zdecydowanie najczęściej stosowanym rozwiązaniem są w tym wypadku specjalne szelki dla psa do samochodu. Wyglądają one zupełnie tak samo, jak klasyczne szelki, do których pies jest przyzwyczajony, lecz z drugiej strony zamiast smyczy posiadają zapięcie do gniazda pasów bezpieczeństwa. Po wpięciu ich pies jest bezpieczny i nic mu nie grozi nawet podczas stłuczki. Takie rozwiązanie poleca się w pierwszej kolejności dla większych psów.
Innego typu bardzo ciekawym pomysłem są pasy dla psa do samochodu. Dzięki nim możliwe jest rewelacyjne zabezpieczenie psiaka podczas podróży. Najczęściej takie pasy występują w zestawie z oddzielnym legowiskiem samochodowym, które nie tylko unieruchamia psa, lecz również daje mu możliwość wygodnego położenia się w bezpiecznym dla niego miejscu. Jest to dodatek polecany przede wszystkim w przypadku mniejszych piesków.

przewożenie psa w samochodzie

przewożenie psa w samochodzie

Poprzedni post
Jak działa system start stop w samochodzie
Następny post
Czym jest indeks prędkości opony?