15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Jak zdjąć tablice rejestracyjne?

Jak zdjąć tablice rejestracyjne?

Ściągnięcie tablic rejestracyjnych nie jest takie łatwe i szybkie jak mogłoby się wydawać. Tablice muszą być dokładnie osadzone w obramówce, aby nie spadały podczas szybkiej jazdy.

Co to jest tablica rejestracyjna?

Tablica rejestracyjna jest unikatową tablicą, która zawiera kod składający się z liter i cyfr służący do identyfikacji każdego pojazdu.
Klasyczna tablica rejestracyjna ma wymiar 520 x 114 mm i jest ona tablicą jednorzędowa. Tablica dwurzędowa ma rozmiar 305 na 214 mm.
Rejestracja umieszczona jest z przodu oraz z tyłu pojazdu w miejscach do tego wyznaczonych.

Czym jest demontaż tablicy rejestracyjnej?

Demontaż tablicy rejestracyjnej polega na ściągnięciu dolnej listwy, na której znajdują się reklamy z dolnego brzegu ramki i wysunięciu jej w kierunku dołu.
Podczas demontażu trzeba pamiętać, aby nie ciągnąć na siłę zatrzasków w dolnej listwie, ponieważ można uszkodzić ramkę i nie będzie się ona nadawała do dalszego użytkowania.
Do zdjęcia rejestracji użyć można płaskiego śrubokrętu do podważenia zatrzasków. Tablicę przednią ciężej jest zdjąć od tablicy rejestracyjnej znajdującej się z tyłu pojazdu.

jak zdemontować tablicę rejestracyjną z ramki

jak zdemontować tablicę rejestracyjną z ramki

Jak zdemontować tablicę rejestracyjną z ramki?

Po odczepieniu dolnej ramki delikatnie należy zdjąć i wysunąć w dół rejestrację.
Jak zdjąć tablice rejestracyjne, które są przykręcone? Jeżeli rejestracja jest przykręcona trzeba użyć odpowiedniego śrubokrętu.
Śruby trzymające rejestrację należy odkręcić przed zdjęciem dolnej listwy, ponieważ po zdjęciu ramki tablica zostanie automatycznie wysunięta.

W jaki sposób zamontować nowe tablice rejestracyjne?

Aby założyć tablice rejestracyjne należy delikatnie zdjąć rejestrację i wsunąć ją od dołu w boczne listewki. Następnym krokiem jest założenie dolnej listewki i włożenie jej w zatrzaski. Takie działanie pozwoli szybko i łatwo zamontować tablice rejestracyjne.

zdejmowanie tablic rejestracyjnych

zdejmowanie tablic rejestracyjnych

Jakiej wielkości tablice rejestracyjne wybrać?

Idąc do wydziału komunikacji podczas rejestrowania samochodu można wybrać jeden z dwóch rodzajów tablic rejestracyjnych. Istnieje takie rozwiązanie, ponieważ właściciele japońskich aut mają małe wnęki na klapie bagażnika, gdzie powinna znajdować się tablica rejestracyjna.
Należy jednak pamiętać że tablica rejestracyjna musi pasować wymiarowo do ramki. Dlatego jeśli mamy krótką ramkę należy mieć krótką rejestrację, jeżeli mamy długą ramkę tablica rejestracyjna też musi być długa.

demontaż tablic rejestracyjnych

demontaż tablic rejestracyjnych

co to jest wysprzęglik
Poprzedni post
Wysprzęglik sprzęgła – objawy uszkodzonego wysprzęglika
Następny post
Ozonowanie samochodu