15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
niemieckie tablice zjazdowe

Niemieckie tablice zjazdowe – co należy o nich widzieć ?

Kupowanie samochodu pochodzącego z Niemiec ma naprawdę olbrzymie zalety. Z reguły oferowany u naszych zachodnich sąsiadów pojazdy są w lepszym stanie, a także posiadają wiele lepsze wyposażenie. Jak się jednak okazuje, żeby można było takim pojazdem wjechać do Polski, konieczne jest posiadanie przez niego tablic zjazdowych. Czym więc są niemieckie tablice wywozowe, a także jak je można uzyskać?

Czym są niemieckie tablice zjazdowe?’

Jak każdy doskonale wie, jeśli chcemy się poruszać po Polskich drogach samochodem, musi on posiadać tablice rejestracyjne. Z drugiej jednak strony, jeśli dany samochód opuszcza kraj, w którym jest zarejestrowany, czyli kupuje go obywatel innego kraju, to musi on zostać wyrejestrowany. Innymi słowy, jeśli kupuje się samochód z Niemiec, to nie będzie on posiadał niemieckich tablic. Rodzi to oczywiście problem, ponieważ nie można wjechać do Polski autem bez tablic. Można oczywiście problem ten rozwiązać przez przywiezienie auta na lawecie, lecz jest to pomysł dość drogi i kłopotliwy.
Na szczęście nasi zachodni sąsiedzi przewidzieli taką ewentualność, dlatego też dostępne są u nich tablice wywozowe, które umieszcza się na samochodzie, który jest wywożony z Niemiec.

Niemieckie Tablice Rejestracyjne

Powyżej na zdjęciu normalne niemieckie tablice rejestracyjne. Tablice zjazdowe są z kolorem żółtym.

Jaki jest koszt wydania niemieckich tablic zjazdowych?

Jak jednak można się łatwo domyślić, tego typu tablice nie są stałe i mają określony czas ważności. Mają one umożliwić jedynie wyjechanie z Niemiec, a także dojechanie autem do miejsca docelowego, w którym załatwiane będą już polskie tablice. Ile jednak takie tablice kosztują i przez jaki czas są one ważne?
W zależności od tego, na jak długi czas ważności chce się dostać tablice, inna będzie również ich cena. Jeśli wybierze się standardowe 5-dniowe tablice, to ich koszt wyniesie 70 euro. Jeśli jednak komuś zależy na tym, aby czas ten wynosił aż 15 dni, to również istnieje taka możliwość, lecz wtedy tablice tymczasowe kosztować będą już 200 euro.

Koszt niemieckich zjazdowych to:

  • 70 EUR dla tablic 5 dniowych
  • 200 EUR dla tablic 15 dniowych

Jak uzyskać niemieckie tablice zjazdowe ?

Jak je można uzyskać? Nie jest to oczywiście żaden problem, lecz pamiętać trzeba, że wymagane będzie posiadanie kilku dokumentów, takich jak dowód osobisty, dowód rejestracyjny pojazdu czy też potwierdzenie ubezpieczenia pojazdu. Oprócz tego przydać się może także zaświadczenie o badaniu technicznym, dotychczasowe tablice rejestracyjne oraz zaświadczenie o prowadzone działalności, jeśli auto będzie kupowane na firmę.

NIemieckie tablice rejestracyjne

NIemieckie tablice rejestracyjne

Oznaczenia niemieckich tablic zjazdowych

Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

Jezioro Srebrne
Poprzedni post
Jezioro srebrne
Następny post
Wymiana oleju w skrzyni biegów DSG