15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
jak usunąć żywicę z karoserii

Jak usunąć resztki żywicy i asfaltu z samochodu?

W przypadku wielu właścicieli samochodów zadbany wygląd auta ma dla nich istotne znaczenie. Dokładają oni zatem wszelkich starań po to, aby karoseria samochodu była czysta i wypolerowana oraz by zawsze prezentowała się niezwykle efektownie. Zdarza się jednak, że dochodzi do nieprzewidzianych sytuacji, w tym na przykład do zanieczyszczenia karoserii z pozoru trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami. Wśród nich wymienić należy między innymi: żywicę i asfalt. Warto zatem zastanowić się nad tym: jak usunąć żywicę z karoserii oraz czy dostępny jest w sprzedaży specjalistyczny preparat do usuwania żywicy z samochodu?

czym zmyć żywicę z auta

czym zmyć żywicę z auta

Skuteczne czyszczenie karoserii

Aby można było skutecznie usunąć zanieczyszczenia z powierzchni auta, wszelkie czynności należy podejmować możliwie szybko. Należy bowiem pamiętać o tym, że czynniki takie jak na przykład silna ekspozycja na słońce czy podwyższona temperatura powodują, że plamy z żywicy czy asfaltu mocno się utrwalają. Jest to zatem szczególnie istotne latem. Brak podjęcia zdecydowanych działań skutkuje w tym wypadku wnikaniem zanieczyszczeń w głębsze warstwy lakieru, w wyniku czego dochodzi do zmatowienia jego koloru lub pofałdowania powierzchni. Szybkość podjętych działań w wielu wypadkach warunkuje ich skuteczność. Jednakże w momencie, w którym dochodzi to tak zwanego „wżarcia” plamy, przy odpowiednim nakładzie pracy oraz zastosowaniu dobrego produktu czyszczącego, nadal możliwe jest skuteczne usuniecie zanieczyszczeń.

 czym usunąć żywicę z auta

czym usunąć żywicę z auta

Czym zmyć żywicę z samochodu?

Wielu właścicieli zastawiania się nad tym: jak usunąć żywicę z karoserii oraz jaki preparat do usuwania żywicy z samochodu powinni zastosować? Otóż, tego typu środek powinien z jednej strony działać dość silnie aby skutecznie usuwać plany. Z drugiej jednak strony, musi być na tyle delikatny, by nie zniszczyć struktury lakieru oraz nie odbarwić jego koloru. W tym celu warto podczas wyboru i zakupu konkretnych produktów analizować ich skład i wybierać preparaty wysokiej jakości.

Dobry preparat do usuwania żywicy i asfaltu z samochodu

Wysokogatunkowe i skuteczne preparaty czyszczące zawierają w swoim składzie między innymi alifatyczne węglowodany. Wymienione związki organiczne cechują się wysoką skutecznością w przypadku usuwania opornych zabrudzeń, w tym również żywicy i asfaltu. Ponadto, produkty te są bezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie zawierają cyklicznych węglowodorów aromatycznych. Co istotne, mogą być one zatem z powodzeniem stosowane nawet w warunkach domowych, w tym na przykład w garażu. Godne polecenia wyroby cechują się również łatwością dozowania produktu oraz szybkością jego działania. Podczas stosowania należy jednak unikać ich aplikacji na elementy plastikowe, które są podatne na zmatowienie lub odbarwienie.

czy można założyć opony o większym profilu
Poprzedni post
Czy można założyć opony o większym profilu ?
wilgoć w samochodzie
Następny post
Wilgoć w samochodzie, źródła i zapobieganie