15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Badanie lekarskie na prawo jazdy

Badanie lekarskie na prawo jazdy – co warto o nim wiedzieć?

Zdobywanie uprawnień do prowadzenia samochodu to proces wieloetapowy. Trzeba nie tylko zdobyć odpowiednią wiedzę praktyczną na kursie, lecz również potwierdzić ją na egzaminie państwowym. Zanim się jednak do niego podejdzie, konieczne jest jeszcze badanie lekarskie na prawo jazdy. Jak ono wygląda, gdzie je można zrobić, a co najważniejsze, ile kosztuje takie badanie?

badania na prawo jazdy

badania na prawo jazdy

Badanie lekarskie prawo jazdy – jak wygląda?

Każdy doskonale wie, że zanim zostanie się kierowcą, trzeba mieć pewność, że posiadane zdrowie na to pozwala. Przykładowo osoba o znacznym upośledzeniu wzroku, które powstało w wyniku np. choroby, nie powinna takiego uprawnienia posiadać. Jak zatem wygląda typowe badanie na prawo jazdy?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że badanie takie przeprowadza lekarz specjalista posiadający uprawnienia do wystawiania tego typu zaświadczeń. Badanie to rozpoczyna się od wywiadu ogólnego, na którym lekarz dokonuje oceny stanu psychicznego. Następnie przechodzi się do badania wzroku, a także słuchu i równowagi. Lekarz dokonuje oprócz tego osłuchania serca i ocenia układ oddechowy, a na sam koniec z palca zostaje pobrana krew w celu rozpoznania ewentualnej cukrzycy.

Ile kosztują badania lekarskie na prawo jazdy ?

Ile kosztują badania lekarskie na prawo jazdy ?

Ile kosztują badania na prawo jazdy?

Czy jest jeszcze jakaś sprawa, o której trzeba się dowiedzieć podczas planowania badań lekarskich? Warto sprawdzić przede wszystkim to, gdzie będą one przeprowadzane.
Z reguły badania lekarskie wykonywane są w szkole nauki jazdy, która organizuje kurs i wszystkie związane ze zdobywaniem uprawnień formalności. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba szukać lekarza orzecznika na własną rękę. Ile jednak kosztuje takie badanie? W dużej części szkół jest ono wliczone w cenę samego kursu, więc kursant nie odczuwa w żaden sposób konkretnej kwoty. Często jednak dla zachowania odpowiedniego stopnia uczciwości, szkoła przestawia osobny rachunek za samo badanie lekarskie. Z reguły wynosi ono około 200 złotych. Często jednak kwota ta jest znacznie niższa, ponieważ lekarze orzecznicy stosują różnego rodzaju rabaty i zniżki w przypadku klientów ze szkół nauki jady, z uwagi na dużą ilość obsługiwanych na raz pacjentów. Jest to więc kolejny powód, dla którego takie badanie powinno się załatwiać przez szkołę jazdy, a nie prywatnie.

Badanie na prawo jazdy do koszt ok 200 zł

 

Ile jest ważne badanie lekarskie na prawo jazdy ?

Badania lekarskie na prawo jazdy są wydawane maksymalnie na okres 15 lat

Jeżeli zadajesz prawo jazdy na kategorie AM, A1, A2, A, B1, B, B+E i T to prawo jazdy zostanie Ci wydane na okres maksymalnie 15 lat. Po tym okresie będziesz musiał ponownie przeprowadzić badanie lekarskie na prawo jazdy.

 

objawy zepsutej skrzyni biegów
Poprzedni post
Jakie są objawy zepsutej skrzyni biegów
automatyczna skrzynia biegów oznaczenia liter l
Następny post
Automatyczna skrzynia biegów – oznaczenia biegów