15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
objawy zepsutej skrzyni biegów

Jakie są objawy zepsutej skrzyni biegów

Skrzynia biegów w samochodzie to niezwykle ważny element. Umożliwia nie tylko wygodne przyśpieszanie autem, lecz również utrzymywanie nim dużej prędkości. Jak się jednak okazuje, jest to również element, który dość często się psuje. A z racji tego, że zepsuta skrzynia biegów oznacza unieruchomienie auta, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie objawy daje psująca się skrzynia.

Uszkodzona skrzynia biegów

Uszkodzona skrzynia biegów

Uszkodzona skrzynia biegów objawy

Jakie są zatem objawy zepsutej skrzyni biegów, które mogą świadczyć o tym, że w bardzo niedługim czasie auto po prostu się zatrzyma i nie będzie możliwości kontynuowania nim jazdy? Jak się okazuje, są to sytuacje, które ciężko jest przeoczyć.
Przede wszystkim da się wyczuć, że ze skrzynią dzieje się coś niedobrego pomimo prawidłowej jej obsługi. Będzie ona chodziła ciężko, a także nieprecyzyjnie będą wrzucane biegi. Co więcej, dochodzić z niej mogą różnego rodzaju niecodzienne dźwięki, takie jak zgrzyty czy też piszczenia.
Innego typu bardzo często spotykanym objawem jest bardzo głośna praca skrzyni biegów. Jeśli podczas jazdy wydobywać się z niej będzie szum czy też buczenie, jest to wyraźny sygnał, że coś bardzo niedobrego dzieje się z tym mechanizmem.
Oprócz tego warto się uważnie przyjrzeć sytuacji, gdy danego biegu nie będzie można wrzucić lub też, gdy skrzynia nie będzie działała, gdy silnik będzie wyłączony.

Awaria skrzyni biegów

Awaria skrzyni biegów

Awaria skrzyni biegów — co zrobić w takiej sytuacji?

Jak więc widać, trudno jest zignorować lub przeoczyć sygnały, które daje skrzynia biegów przed swoją awarią. Powstaje jednak teraz zasadnicze pytanie, czyli co się powinno zrobić w sytuacji, gdy takie objawy się zaobserwuje?
Podstawową sprawą w przypadku wystąpienia takich objawów jest udanie się czym prędzej do warsztatu. W początkowej fazie jeżdżenie autem będzie cały czas możliwe i nie będzie sprawiało większych kłopotów, lecz z czasem awaria stanie się tak rozległa, że konieczne może stać się kupienie nawet zupełnie nowej skrzyni biegów, co oczywiście tanie nie będzie. Dlatego też, jeśli tylko usłyszy się niepokojący objawy towarzyszące pracy skrzyni biegów, najlepiej udać się do warsztatu w celu dokonania kontroli i naprawy. Może się bowiem okazać, że jest to usterka dość prosta do usunięcia, a co najważniejsze tania. Zabezpieczy to skrzynię biegów przed dalszą awarią, która już tak prosta w naprawie by nie była.

Warto też przeczytać przydatne informacje na temat tego co ile wymieniać olej w skrzyni biegów i dowiedzieć się jaki jest koszt tego zabiegu.

jaki olej do skrzyni biegów
Poprzedni post
Jaki olej wlać do skrzyni biegów ?
Badanie lekarskie na prawo jazdy
Następny post
Badanie lekarskie na prawo jazdy – co warto o nim wiedzieć?