15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Kto to jest i czym się zajmuje diagnosta samochodowy?

Choć diagnosta samochodowy to osoba, którą każdy kierowca odwiedza przynajmniej raz w roku na badaniu technicznym pojazdu, to jednak mało który z nich wie, jak dokładnie wygląda wykonywanie tego zawodu.

Kim jest diagnosta samochodowy ?

Kim jest diagnosta samochodowy ?

Kim jest i ile zarabia diagnosta samochodowy?

Diagnosta samochodowy to po prostu osoba, która pracuje na stacji diagnostycznej i zajmuje się przeprowadzaniem okresowych badań technicznych w celu potwierdzenia, czy dane auto może być dopuszczone do ruchu drogowego.
Stanowisko pracy diagnosty wyposażone jest oczywiście w liczne urządzenia pomiarowe, ale przede wszystkim składa się na nie tzw. linia diagnostyczna, na której auto sprawdzane jest pod wieloma kątami m.in. ilością emitowanych spalin, czy też skutecznością pracy hamulców lub amortyzatorów.

Ile zarabia diagnosta samochodowy ?

Ile zarabia taki diagnosta? Oczywiście wiele tu zależy od konkretnej stacji diagnostycznej, a właściwie od miasta, w którym się ona mieści. Najwyższe stawki mogą jednak bez trudu sięgnąć nawet 6 tysięcy złotych.

Ile zarabia diagnosta samochodowy ? od 3000 – 6000zł na rękę

 

 

Jak zostać diagnostą samochodowym ?

Jak zostać diagnostą samochodowym ?

Jak zostać diagnostą samochodowym?

Jak zatem widać, praca diagnosty jest dość dobrze opłacana, a to sprawia, że zawód ten cieszy się wciąż bardzo dużą popularnością. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, jak można zostać takim diagnostą.
Podstawową sprawą, jeśli chce się zostać diagnostą samochodowym, jest konieczność zdobycia odpowiednich kwalifikacji zawodowych. O czym konkretnie mowa? Osoba starająca się o takie stanowisko musi mieć wykształcenie w zakresie motoryzacji i mechaniki samochodowej. Co więcej, musi mieć przepracowaną odpowiednią liczbę godzin w warsztacie mechanicznym. Długość takiej praktyki jest w pełni uzależniona od ukończonego toku studiów lub od realizowanego programu nauczania.
Podstawowym zagadnieniem jest jednak to, jakie się ma doświadczenie w zakresie motoryzacji, a przede wszystkim czy kocha się samochody i ogólnie pojętą motoryzację.

Czy warto być diagnostą samochodowym ?

Czy warto być diagnostą samochodowym ?

Czy warto być diagnostą samochodowym?

Na sam koniec pozostaje dla wielu osób najważniejsza kwestia, czyli czy warto być diagnostą. Praca jest z pewnością dobrze opłacana, a także na zatrudnienie nigdy nie będzie się narzekało, ponieważ w Polsce jest zaledwie 4 tysiące stacji kontroli pojazdów. Zapotrzebowanie na taki zawód jest więc ogromne. Z drugiej jednak strony praca diagnosty tylko z pozoru jest prosta, ponieważ spoczywa na nim ogromna odpowiedzialność.

Ciągnik balastowy
Poprzedni post
Czym jest ciągnik balastowy?
Winiety Austria
Następny post
Winiety do Austrii