15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
dorabianie kluczy samochodowych

Ile kosztuje i jak wygląda dorabianie kluczyka do samochodu?

Jakie jest najgorsze uczucie, które może spotkać kierowcę? Bez wątpienia, to gdy czuje, że zgubił kluczyki do samochodu, a jego kieszeń wydaje się pusta. Oczywiście najczęściej są to tylko niczym nieuzasadnione obawy, lecz niestety czasem zdarza się i tak, że faktycznie po wsunięciu dłoni do kieszeni, napotyka ona na pustkę, zamiast na kluczyki. Niezbędne w takiej sytuacji staje się dorobienie nowych. Jak to wygląda i ile kosztuje?

Dorabianie kluczyku na podstawie zapasowego egzemplarza

Koszt dorobienia kluczyka w dużej mierze wynika z tego, czy auto posiada immobilizer, czy też jest go pozbawionym. Oczywiście w zależności od tego, czy ma takie udogodnienie, czy też nie, sam przebieg dorabiania wygląda nieco inaczej.
Jeśli zgubi się jeden z dwóch posiadanych kluczyków, sytuacja jest w miarę komfortowa, ponieważ odpowiedni serwis jest w stanie dość szybko dorobić kopie posiadanego kluczyka. Oczywiście w sytuacji, gdy posiada się auto bez immobilizera, koszt będzie mniejszy. Dorabianie klucza z immobilizerem wymaga bowiem odczytania kodu z kluczyka i komputera, co kosztuje kilkaset złotych.(500-800zł)

dorobienie klucza do samochodu cena

dorobienie klucza do samochodu cena

Dorabianie kluczy po utracie jedynego egzemplarza

Znacznie poważniejsza jest sytuacja, gdy zgubi się jedyny posiadany do auta kluczyk. Wtedy niezbędne jest wezwane na miejsce specjalisty, który jeśli auto nie ma immobilizera, będzie mógł wyjąć stacyjkę z kolumny kierowniczej i poprzez dokonanie pomiarów wykonać nowy kluczyk do niej.
Sytuacja jest znacznie bardziej niekomfortowa dla kierowcy, jeśli auto ma immobilizer, ponieważ najczęściej wymagać to będzie wstawienia nowej kolumny kierownicy ze stacyjką, licznika, a także komputera pokładowego, ponieważ w każdym z tych elementów zaszyty jest dotychczasowy kod. Koszt takiej czynności to często znacznie więcej niż tysiąc złotych (1000-1500zł).

dorabianie kluczyków samochodowych

dorabianie kluczyków samochodowych

Czy warto dorabiać kluczyki w ASO?

Na koniec pozostaje jeszcze jedna kwestia, czyli czy warto z takim problem udawać się do serwisu ASO? Czy nie lepiej dorabiać klucze w małym zakładzie?
Jeśli zgubimy klucze od samochodu bez immobilizera i dodatkowo posiadamy zapasową parę, to wizyta w ASO nie będzie miała większego sensu, ponieważ w małym warsztacie zrobi się to znacznie taniej. Jeśli jednak zgubi się jedyny klucz z immobilizerem, to wtedy ASO często jest koniecznością. Możliwe bowiem będzie odczytanie wszystkich zawartych w aucie kodów i wgrania ich na nowy kluczyk, co spowoduje, że nie trzeba ich będzie wszystkich wymieniać na nowe. Koszt takiego dorobienia klucza może wynieść od 1500 do nawet 3000 zł zależnie od samochodu.

jak obliczyć spalanie
Poprzedni post
Jak obliczyć spalanie w samochodzie ?
wymiana filtra kabinowego
Następny post
Wymiana filtra kabinowego w samochodzie