15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
kiedy prawo jazdy

Ile wynosi opłata oraz ile się czeka na prawo jazdy ?

Odbiór prawa jazdy to temat, który szczególnie dotyka świeżo upieczonych kierowców. Osoby, które dopiero co zdały egzamin, chcą jak najszybciej uzyskać ten wymarzony dokument, który pozwoli im legalnie poruszać się po drogach publicznych.

Ile wynosi opłata za prawo jazdy?

Zdanie części praktycznej egzaminu na prawo jazdy kończy się tym, że Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego jest zobowiązany do przesłania informacji do urzędu, w którym wydawane są prawo jazdy. Wydanie prawo jazdy wiąże się z uiszczeniem w kasie opłaty, która wynosi 100 złotych i 50 groszy. Płatności tej można dokonać również przez Internet czy przy użyciu karty bankowej. Opłacony dokument będzie gotowy maksymalnie do 9 dni roboczych, liczonych od dnia, w którym urząd otrzymał potwierdzenie dokonania opłaty czy też przelewu. Praktyka wskazuje jednak, że może dojść do sytuacji, w której czas oczekiwania jest wydłużony. Dotyczy to w szczególności, których osób prawo jazdy zostało odebrane wskutek naruszenia przepisów prawa.

Opłata za wydanie prawa jazdy to 100,50zł

Opłata za prawo jazdy

Opłata za prawo jazdy

Ile się czeka na prawo jazdy?

Ciężko stwierdzić to, jak długo czeka się na prawo jazdy chociaż zazwyczaj trwa to od 2 do 4 tygodni. Istnieje możliwość prześledzenia tego czy wydanie prawa jazdy jest już możliwe. Dzięki systemowi internetowemu nie trzeba iść do urzędu osobiście. Wszystkie informacje związane z Twoimi prawa jazdy są dostępne na specjalnie przygotowanej do tego stronie internetowej InfoCar. Do zalogowania się na tym portalu potrzebne będą następujące dane i informacje: imię i nazwisko, pesel oraz data urodzenia. Te trzy informacje wystarczą do tego, aby poprawnie się zalogować i sprawdzić status swojego prawo jazdy. Gdy na stronie internetowej ukażą się informacje o tym, że wniosek został poprawnie przyjęty i już rozpoczęte zostało postępowanie administracyjne, to przy statusie prawa jazdy pojawi się informacja wskazująca na to, że dokument przyjęto już w Urzędzie Miasta i dokument jest gotowy do odbioru. Na wyżej wspomnianej stronie internetowej dostępne są również informacje dotyczącego problemów z wydaniem prawo jazdy. Może do tego dojść np. w sytuacji, w której dane są niepoprawne czy też, kiedy sprawa nie pojawi się w ogóle jako będąca w toku. Dochodzi do tego, wtedy gdy status prawa jazdy nie jest jeszcze wprowadzony do systemu administracyjnego. Po zdaniu prawo jazdy odbiór dokumentu będzie ostatnim etapem na drodze do prowadzenia własnego pojazdu.

Jaki jest czas oczekiwania na prawo jazdy?

– Zazwyczaj od 10 dni  do 4 tygodni

ile sie czeka na prawo jazdy

ile sie czeka na prawo jazdy

rejestracja samochodu z włoch
Poprzedni post
Jak wygląda zarejestrowanie samochodu sprowadzonego z Włoch
przyciemnianie szyb w samochodzie
Następny post
Ile można przyciemnić szyby z przodu ?