15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
rejestracja samochodu z włoch

Jak wygląda zarejestrowanie samochodu sprowadzonego z Włoch

W ostatnich latach niezwykle popularne jest sprowadzenie auta z Włoch. Ponad kilkadziesiąt tysięcy pojazdów z Italii trafia każdego roku do Polski.

Jak sprowadzić auto z Włoch?

Na włoskim rynku można znaleźć takie samochody jak Alfa Romeo, Fiat i wiele innych. Auta z Włoch charakteryzują się z reguły bardzo dobrze zachowaną karoserią. W tym kraju panuje dosyć wysoka temperatura, dlatego nie ma większego problemu z utrzymaniem nadwozia we właściwym stanie. Warto też zwrócić uwagę na fakt, że obywatele Włoch regularnie serwisują swoje samochody. Należy pamiętać, że nie potrzeba żadnej umowy do tego, żeby legalnie kupić samochód we Włoszech. Umowa będzie jednak niezbędna, żeby zarejestrować pojazd w Polsce. Oprócz tego może ona pomóc zabezpieczyć nasze interesy.

Dlaczego warto kupić auto z Włoch ?
– Włosi bardzo dbają i regularnie serwisują swoje samochody
– ciepły klimat sprawia że na samochodach nie pojawia się korozja

Czym jest certyfikat o wyrejestrowaniu auta z Włoch?

Najlepiej sporządzić umowę w dwóch językach, czyli dla przykładu może to być polski i angielski lub włoski. W umowie nie powinny się znaleźć niekorzystne klauzule. Wśród niekorzystnych klauzul można przede wszystkim wymienić brak gwarancji. W celu sprowadzenia samochodu do Polski można wynająć lawetę i w ten sposób przetransportować pojazd. Po wyrejestrowaniu auta właściciel otrzymuje certyfikat o wyrejestrowaniu auta z Włoch. Są w nim dane wzięte z dowodu rejestracyjnego i adnotacja, że samochód jest przygotowany do wyjazdu za granicę. Laweta jest jednak dosyć droga, dlatego ludzie szukają innych rozwiązań. Można też wykupić niemieckie tymczasowe tablice rejestracyjne, które kosztują około 100 euro i są uznawane prawie w całej Europie, w tym między innymi we Włoszech.

auto z Włoch

auto z Włoch

Rejestracja pojazdu

Należy jednak pamiętać, że takie tablice są ważne jedynie przez 5 dni. Można też spróbować załatwić tablice w urzędzie włoskim. Niestety w lokalnych urzędach można się dogadać tylko w języku włoskim. Rejestracja samochodu z Włoch może być trochę problematyczna dla mało doświadczonych osób. Pojazd należy zarejestrować w ciągu 30 dni od sprowadzenia go do kraju. W terminie 14 dni powinna być złożona deklaracja nabycia wewnątrzwspólnotowego. Kolejnym etapem jest przegląd techniczny pojazdu i przetłumaczenie dokumentów. Umowę powinien uwierzytelnić tłumacz przysięgły swoją pieczęcią. Sprowadzenie samochodu z Włoch zajmuje naprawdę dużo czasu. Wiele osób jednak się na to decyduje, ponieważ auta z Włoch są z reguły w bardzo dobrym stanie.

Ważne informacje dla osób, które chcą sprowadzić auto z Włoch

  • Auto należy zarejestrować w ciągu 30 dni od sprowadzenia go do Polski
  • W Ciągu 14 dni należy złożyć deklarację nabycia wewnątrzwspólnotowego
  • należy zrobić tłumaczenie dokumentów
  • należy wykonać przegląd techniczny
  • można przyjechać autem z Włoch na kołach jedynie na niemieckich tablicach rejestracyjnych tymczasowych lub na lawecie
rejestracja samochodu ze szwecji
Poprzedni post
Jak wygląda rejestracja auta ze Szwecji?
kiedy prawo jazdy
Następny post
Ile wynosi opłata oraz ile się czeka na prawo jazdy ?