15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Konserwacja podwozia

Konserwacja podwozia – co daje i ile to kosztuje?

Kierowcy podczas codziennego użytkowania samochodu zmagać się muszą z ogromną ilością problemów i kłopotów. Nie tylko tych związanych z szalejącymi cenami paliw, czy też terminami w warsztatach, lecz również ze zmorą każdego auta, czyli z rdzą podwozia. Jak się jednak okazuje, można z nią skutecznie walczyć, jeśli tylko regularnie przeprowadza się konserwację. Na czym polega taka konserwacja podwozia, a także co ona daje i ile kosztuje?

zabezpieczenie podwozia

zabezpieczenie podwozia

Na czym polega konserwacja podwozia?

Klasyczne zabezpieczenie samochodu przed rdzą polega na zastosowaniu jeszcze przez producenta specjalnej warstwy ocynku, która ma z reguły grubość okołu 10 mikrometrów. Dość skutecznie chroni ona blachę przed działaniem wilgoci oraz powietrza, lecz niestety ma też wady, ponieważ z biegiem lat traci swoje właściwości, a to sprawia, że blacha staje się niezwykle wrażliwa na działanie czynników destrukcyjnych. jeśli dołoży się do tego silne działanie korozji ze strony soli drogowej obficie sypanej w czasie zimy, można w ciągu zaledwie kilku miesięcy stać się posiadaczem auta z dziurawą podłogą, ubytkami w zawieszeniu, czy też pordzewiałymi innymi elementami konstrukcyjnymi auta.
Żeby nie dopuści do tak złego stanu auta, regularnie powinno się stosować zabezpieczenie podwozia w postaci specjalnych substancji antykorozyjnych. Tworzą one dodatkową warstwę zabezpieczającą, która chroni blachę przed rdzą.

Konserwacja podwozia cena

Jeśli chce się porządnie położyć skuteczne zabezpieczenie podwozia, cały proces musi być przeprowadzony kompleksowo. Nie wystarczy tylko pokryć połogi auta środkiem konserwującym, ponieważ nie dotrze on w ten sposób do wszystkich zakamarków podłogi, w których gromadzić się będzie brud i wilgoć, co oczywiście doprowadzi do ich korodowania.
Jeśli szuka się odpowiedniego miejsca do wykonania konserwacji podwozi, trzeba koniecznie sprawdzić, czy podczas przeprowadzania tego procesu zdjęte zostanie zawieszenie, najlepiej także układ wydechowym samochodu. Wtedy ma się pewność, że środek konserwujący dotrze wszędzie tam, gdzie powinien.
Wiele osób zastanawia się, jak taka kompleksowa usług wpływa na jej cenę. Jak się szacuje, dobrze prowadzone konserwowanie podwozia powinno kosztować około 2-3 tysięcy złotych. Jeśli taka będzie cena, ma się wtedy pewność, że pieniądze te zostaną dobre wydane, a nie jedynie na pozorowane działanie ochronne.

Poprzedni post
Światła do jazdy dziennej – Czym są oraz kiedy ich używać
wymiana tarcz hamulcowych
Następny post
O czym należy pamiętać przy wymianie tarcz hamulcowych?