15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
Niemieckie strony z samochodami

Niemieckie strony z autami na sprzedaż

Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach używanego samochodu nie szuka się już w gazetach, lecz przez internet. A ten jak wiadomo, nie zna granic. Oznacza to, że zamiast szukać auta na polskim podwórku, coraz częściej amatorzy używanych samochodów sięgają po niemieckie strony z autami.

Dlaczego niemieckie strony z samochodami są tak popularne?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są najpopularniejsze i warte uwagi strony internetowe z używanymi autami u naszego zachodniego sąsiada, najpierw warto sobie zadać pytanie, z jakiego powodu to właśnie tam należy szukać auta z drugiej ręki?
Powód dużej popularności aut z Niemiec jest bardzo prosty. Powszechnie się bowiem uważa, że auta z zachodniej granicy są wyraźnie lepsze jakościowo. Wpływa na to nie tylko inna kultura dbania o samochód, lecz przede wszystkim lepszy stan dróg czy też lepsze paliwo. Innymi słowy, samochody z drugiej ręki w Niemczech są zwyczajnie w lepszym stanie technicznym.

Jakie są najpopularniejsze niemieckie strony z autami?

Jak zatem widać, nie powinno nikogo dziwić to, że często o wiele lepszym pomysłem jest poszukiwanie na niemieckiej stronie auta niż kupowanie go z polskiego rynku. Zwyczajnie takie auta z zagranicy będą lepsze. Gdzie jednak powinno się ich szukać?
Najpopularniejsza niemiecka strona z autami to bez wątpienia Mobile.de. Ogromna popularność wynika przede wszystkim z faktu, że na tej stronie znaleźć można zdecydowanie największą ilość ogłoszeń, często przekraczającą nawet 1.5 miliona. Jest więc w czym wybierać. Tym bardziej że nie są to ogłoszenia jedynie z Niemiec, lecz również z innych krajów Europy.
Innego typu ciekawą stroną jest Autoscout24.pl. Oprócz tego, że jest to strona również z dużą ofertą, to dodatkowo bardzo często zamieszczają na niej swoje ogłoszenia również firmy w postaci komisów i salonów.

samochody z niemiec oferty prywatne

samochody z niemiec oferty prywatne

Niemieckie strony z autami

  • mobile.de to największa platforma z ruchem 25 milionów osób dziennie i dwoma milionami zamieszczonych ogłoszeń na sprzedaż. Z prawdziwą niemiecką precyzją wszystkie pojazdy są podzielone na cztery bloki: samochody, motocykle, autobusy i ciężarówki. Wygodne filtry pomagają szybko znaleźć potrzebne oferty
  • autoscout24.de jest drugim najczęściej odwiedzanym serwisem internetowym z ofertami samochodów. Co miesiąc odwiedza go ok 20 milionów użytkowników w poszukiwaniu używanego lub nowego samochodu. W tej witrynie znajduje się ponad 3 miliony ofert i można je znaleźć w dowolnej z trzech kategorii – „Samochody”, „Autobusy”, „Ciężarówki”.
  • auto.de to strona z mniejszym ruchem. Oczywiście pod względem poziomu jest zauważalnie gorszy od dwóch pierwszych potworów internetowego handlu używanymi samochodami, ale działa poprawnie i ma swoich wielbicieli. Każdego miesiąca wchodzi tu ponad 700 000 osób. Handlują tu nie tylko samymi samochodami, ale także częściami zamiennymi.
  • webauto.de to malutka witryna , którą odwiedza 100 000 odwiedzających.
  • 12gebrauchtwagen.de to strona internetowa z milionem odwiedzających miesięcznie. Zainteresuje tylko tych, którzy szukają samochodów. Strona zawiera oferty ze wszystkich tablic ogłoszeniowych istniejących w Niemczech. To świetna oszczędność czasu.
  • quoka.de jest największym niemieckim portalem kupna/sprzedaży. Warto przyjrzeć się bliżej ich sekcji „Rynek samochodowy”: pojawia się sporo ogłoszeń o sprzedaży samochodów i części do nich, usługach tuningowych
  • kalaydo.de to podobna strona z tą samą sekcją ofert używanych samochodów osobowych, ciężarowych, autobusów i motocykli. Sekcja „Auto” znajduje się na samej górze strony głównej. Tutaj możesz kupić samochody, ciężarówki. W ofercie znajdziecie też części zamienne i akcesoria do samochodów.
  • markt.de – Ciekawa strona gdzie mozna znaleźć też oferty samochodów używanych. Niestety strona nie jest dostępna dla Polaków i aby ją odwiedzić musimy zmienić IP na niemieckie.
  • www.autogazette.de – specjalistyczna gazeta samochodowa, wiele przydatnych informacji, ale wszystko w języku niemieckim

Czy warto szukać tam auta?

Na koniec warto sobie jeszcze zadać pytanie, czy faktycznie warto szukać tak daleko od Polski swojego używanego samochodu? Czy nie lepiej jest zrobić to na jednym z naszych portali ogłoszeniowych?
Niemieckie strony z autami to nie tylko olbrzymi wybór, doskonałej jakości auta, czy też modele zwyczajnie niespotykane na polskim rynku, lecz co więcej, spore udogodnienie dla klientów z Polski np. w postaci strony wykonanej w całości w języku polskim.

niemieckie strony z samochodami

niemieckie strony z samochodami

 

umowa kupna sprzedaży samochodu
Poprzedni post
Jak powinna wyglądać umowa kupna sprzedaży samochodu / pojazdu ?
jak podłączyć prostownik
Następny post
Jak podłączyć prostownik do akumulatora