15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
regeneracja reflektorów

Na czym polega regeneracja reflektorów ?

Częstym problemem współczesnych pojazdów jest nietrwałe oraz drogie oświetlenie, które po paru latach trzeba wymienić. Bardzo ciekawym wyjściem z tego typu sytuacji jest regeneracja reflektorów, która kosztuje zaledwie ułamek ceny nowych lamp.

regeneracja lamp

regeneracja lamp

Teoretycznie duża większość produkowanych obecnie reflektorów jest nierozbieralna, a producenci nie przywidują na ogół możliwości ich naprawy, wymiany niesprawnych części, a tym bardziej regeneracji reflektorów. W praktyce fachowcy z łatwością poradzą sobie z rozbiorem lamp bez uszkodzenia żadnego z komponentów.

Regeneracja reflektorów

Regeneracja reflektorów

Spis treści:

Regeneracja lamp samochodowych

Po otwarciu obudowy specjalista powinien ocenić, jaka jest skala zniszczeń oraz jakie będą końcowe koszty naprawy. Jeśli z odbłyśnika zacznie schodzić błyszcząca powłoka, niestety może dojść w niedużym czasie do stopienia plastikowych części, kostek, a także kabli. Przeważnie zakłady, które zajmują się regeneracją lamp nie oferują usługi demontażu oraz ponownego montażu – trzeba dostarczyć do nich wyjęte we własnym zakresie reflektory.

Regeneracja reflektorów – koszt usługi

Na samym końcu trzeba jedynie podpiąć przewody elektryczne w aucie i przeprowadzić kontrole działania lampy. Jeżeli wszystko będzie funkcjonować właściwie, można śmiało przystąpić do montażu. Całkowity koszt regeneracji reflektorów to przeważnie koszt w wysokości 150-550 zł. Jeżeli nie jest się pewnym swoich umiejętności manualnych, warto zlecić demontaż oraz montaż reflektorów fachowcowi, który zainkasuje 100-150 złotych. Warto udać się na stację diagnostyczną w celu stosownego wyregulowania świateł.

Regeneracja reflektorów - koszt usługi

Regeneracja reflektorów – koszt usługi

Jak wypolerować lampy?

Gdy nasze reflektory zaczną ulegać matowieniu, możemy je odświeżyć na własną rękę, a także zapewnić estetyczny wygląd swojego samochodu i bezpieczeństwo na drogach. Bardzo pomocnym będzie specjalny zestaw. Warto przygotować do pracy ściereczkę z mikrofibry, płyn do mycia szyb, środki do polerowania plastiku oraz taśmę malarską, która powinna zabezpieczyć powierzchnię wokół lamp. Jeśli chcemy precyzyjniej i łatwiej polerować nasz samochód to najlepiej będzie zaopatrzyć się w polerkę elektryczną. Na samym końcu powinniśmy nałożyć specjalny środek, który zabezpieczać będzie szkło przed promieniowaniem UV.

Jak wypolerować lampy?

Jak wypolerować lampy?

przyciemnianie szyb w samochodzie
Poprzedni post
Ile można przyciemnić szyby z przodu ?
Następny post
Jak najlepiej sprawdzić czy dany samochód nie jest kradziony?