15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Jak najlepiej sprawdzić czy dany samochód nie jest kradziony?

Jeśli zdecydujemy się już na zakup używanego auta lub chcemy sprowadzić auto z zagranicy, warto zacząć najpierw od sprawdzenia rejestru samochodów kradzionych, po to, by mieć pewność, że dane auto nie jest kradzione. Dlatego obecnie wiele osób przed zakupem używanego auta zastanawia się jak sprawdzić czy auto jest kradzione. Kupno kradzionego samochodu może z pewnością przysporzyć nam w przyszłości sporo kłopotów, dlatego warto tego uniknąć. W potwierdzeniu tożsamości danego auta może nam pomóc przede wszystkim baza skradzionych aut.

Jak sprawdzić czy samochód nie jest kradziony?

Przeprowadzając kupno używanego samochodu, trzeba przede wszystkim zacząć od weryfikacji wszystkich informacji, który będą dotyczyć auta, a także jego historii.. Można to zrobić sprawdzając dane zamieszczone w ogłoszeniu oraz zadając sprzedającemu odpowiednie, poprawnie sformułowane pytanie, które pomoże w ustaleniu jego wiarygodności, jak i powie nam wiele na temat auta, które chcemy kupić.

Sprawdzenie czy pojazd nie jest kradziony

Sprawdzenie czy pojazd nie jest kradziony

Podejrzane sygnały podczas kupowania samochodu

Pierwszym podejrzanym sygnałem może być fakt, iż auto było wystawione w dość niskiej cenie w stosunku do stanu technicznego, a także wyposażenia auta – trzeba za każdym razem szczegółowo weryfikować wszelkie informacje. Pojazd można weryfikować w bazie pojazdów skradzionych, a także w centrali ewidencji pojazdów (http://www.cepik.gov.pl/) lub w europejskim rejestrze pojazdów (https://www.erp.pl/). Dzięki temu, będziemy mogli dowiedzieć się dużo więcej na temat przeszłości pojazdu. Policja może również pomóc nam w sprawdzeniu legalności samochodu, głównie dzięki weryfikacji numeru VIN sprawdzanego samochodu. Jeśli znamy numer VIN, numer rejestracyjny oraz datę pierwszej rejestracji, można śmiało sprawdzić historię pojazdu (https://historiapojazdu.gov.pl) , a także poznać jego dane techniczne. Warto dodać, że będzie także sposobność do sprawdzenia liczby właścicieli, terminów przeglądów, a nawet informacji dotyczących polisy OC. Trudno będzie jednak uzyskać wszystkie informacje, jeżeli sprzedawca nie chce nam udzielić odpowiedzi na podstawowe pytania, np. o numer VIN. Warto podkreślić, że serwisy zewnętrzne w Unii Europejskiej także pozwolą nam sprawdzić historię pojazdów z zagranicy – trzeba jednak sprawdzić je przed zakupem auta.

Gdzie sprawdzić czy auto, które kupujemy czy nie jest kradzione ?

  • Najbliższy posterunek policji
  • CEPIK – http://www.cepik.gov.pl/
  • Europejski rejestr pojazdów https://www.erp.pl/
  • Zweryfikować informacje na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/
regeneracja reflektorów
Poprzedni post
Na czym polega regeneracja reflektorów ?
Glinkowanie lakieru
Następny post
Co to jest i na czym polega glinkowanie lakieru ?