15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Ile kosztuje naprawa lub regeneracja skrzyni biegów?

Naprawa skrzyni biegów, która jest kluczowym elementem samochodu, jest procesem czasochłonnym i drogim, ponieważ często trzeba ją demontować. Zwłaszcza kiedy uszkodzeniu ulegnie przekładnia, która jest głównym elementem podzespołu, dzięki któremu można jeździć samochodem.

Ile kosztuje naprawa skrzyni biegów ręcznej?

Manualne skrzynie biegów są łatwe do zdiagnozowania usterki, ponieważ są mniej skomplikowane technicznie. Ciężko jest jednak z góry określić koszt oraz zakres naprawy bez zdemontowania skrzyni biegów.
Regeneracja skrzyni biegów cena głównie zależy od robocizny. Wyjęcie oraz zamontowanie skrzyni biegów to koszt do 2500 zł, jeżeli czas naprawy to kilka godzin. Dużo zależy także od skomplikowania budowy skrzyni biegów.
Wymiana oleju wynosi około 200 zł, a wymiana sprzęgła to 300 – 500 zł za robociznę bez doliczania cen części oraz płynów.

Regeneracja automatycznej skrzyni biegów

Naprawa automatycznej skrzyni biegów wynosi od 500 do 15 000 zł. Regeneracja skrzyni biegów koszt uzależniony jest od ilości usterek oraz ich rodzaju, a także modelu skrzyni i czasu, jaki jest potrzebny na przeprowadzenie niezbędnych prac.
Wymiana filtrów oraz płynów eksploatacyjnych to nawet 2500 zł. Wymiana elementów sterujących skrzynią to kilkaset złotych, adaptacja i nowe oprogramowanie kosztuje do 1000 zł.
Regeneracja skrzyni wymaga regulacji i często trzeba wymienić koła zębate oraz łożyska na nowe elementy, których koszt wynosić może nawet do 10 000 zł.

Regeneracja automatycznej skrzyni biegów

Regeneracja automatycznej skrzyni biegów

Czy lepiej wymienić czy naprawić skrzynię biegów?

Kiedy skrzynia biegów poważnie się zepsuła i cena jej naprawy jest bardzo wysoka, lepiej jest kupić używaną skrzynie biegów, która będzie miała gwarancję rozruchową. Dokonać takiego zakupu najlepiej jest wtedy, gdy skrzynia nie ma wad konstrukcyjnych, które mogą spowodować jej awarię.

Zakup nowej automatycznej skrzyni biegów wiąże się z ogromnymi kosztami, dlatego warto w należyty sposób o nią dbać, aby móc cieszyć się jak najdłużej jej użytkowaniem. Prócz wymiany oleju, która jest obowiązkowa co pewien okres czasu, należy także w prawidłowy sposób użytkować skrzynie biegów, redukować biegi za pomocą sprzęgła i unikać jazdy na wysokich biegach przy niskich obrotach silnika. Aby cieszyć się z prawdą skrzynią biegów nie wolno ruszać z pełną mocą silnika, a po mieście nie jeździć w trybie jazdy na luz.
Sprawdzanie stanu skrzyni biegów oraz jej naprawa wymaga wiedzy oraz doświadczenia, a także konkretnych narzędzi dlatego najlepiej prace związane z regeneracją skrzyni biegów przeprowadzać w wyspecjalizowanych warsztatach udzielający gwarancji na naprawę skrzyni biegów.

Poprzedni post
Ozonowanie samochodu
Następny post
Jak wybrać okulary do jazdy nocą samochodem?