15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
spinki samochodowe

Co to są spinki samochodowe ?

Wielu kierowców uważa, że w samochodzie najważniejsze są duże części i elementy. Mowa tu jest oczywiście o skrzyni biegów, silniku, turbosprężarce czy też wtryskach i klockach hamulcowych. Jak się jednak okazuje, oprócz tych wszystkich naprawdę dużych i oczywiście bardzo ważnych części, przeciętny samochód zawiera w sobie również ogromną liczbę bardzo małych i niepozornych elementów, takich jak spinki samochodowe. Czym są takie spinki i do czego są one wykorzystywane?

Co to są spinki samochodowe?

Co to są spinki samochodowe?

Co to są spinki samochodowe?

Samochód kojarzy się praktycznie wszystkim z metalem. W końcu jego karoseria zbudowana jest z takiego materiału, podobnie jak silnik czy też hamulce. Jak się jednak okazuje, mniejsze elementy takie jak spinki zrobione są po prostu z plastiku.
Spinki samochodowe to niewielkich rozmiarów element mocujący, który często przybiera postać podobną do śrubek z podkładkami. Sprawia to, że bardzo często nazywane są one podkładkami zaciskowymi. Ich budowa jest dość prosta, ponieważ dzięki odpowiednio wyprofilowanej obudowie, wciśnięcie ich powoduje zapięcie takiej spinki i tym samym złączenie ze sobą dwóch elementów. Jest to połączenie przede wszystkim mocniejsze, lecz również o wiele estetyczniejsze niż np. przy pomocy kleju.

Do czego wykorzystywane są spinki samochodowe?

Do czego wykorzystywane są spinki samochodowe?

Do czego wykorzystywane są spinki samochodowe?

Warto się jednak teraz zastanowić, gdzie konkretnie stosowane są takie podkładki zaciskowe. W których miejscach auta można je spotkać?
Jak się okazuje, tego typu spinki spotkać można w naprawdę wielu miejscach pod różnym postaciami. Przede wszystkim warto się za nimi rozejrzeć w kabinie auta, ponieważ z pewnością sporo się ich znajdzie przy desce rozdzielczej, gdzie mocują one wiele jej części do konstrukcji auta. Co więcej, tego typu spinki powszechnie stosowane są również do mocowania tapicerki do podłogi. Co ciekawe, spinki te mogą być wykorzystywane również do mocowania większych elementów plastikowych, takich jak np. osłony fotela samochodowego.
Czy spinki używane są tylko w kabinie? Oczywiście nie, ponieważ powszechnie stosowane są one do mocowania tapicerki w bagażniku, a także do łączenia osłon nadkoli z karoserią auta. Prowadzi to oczywiście prostą drogą do komory silnika, gdzie również wiele osłon jest przy pomocy takich spinek przymocowana do konstrukcji auta.

ozonowanie samochodu
Poprzedni post
Co to jest ozonowanie samochodu ?
pilot pojazdów nienormatywnych
Następny post
Kim jest i czym się zajmuje pilot pojazdów nienormatywnych?