15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
ozonowanie samochodu

Co to jest ozonowanie samochodu ?

Każdy kierowca doskonale wie, jak ważne jest dbanie o czystość posiadanego auta. Jak się jednak okazuje, nie polega to tylko na myciu jego karoserii czy też odkurzaniu wnętrza, lecz coraz częściej także na jego ozonowaniu. Na czym polega ozonowanie samochodu i dlaczego warto je wykonywać? Co warto o tym wiedzieć?

ozonowanie auta

ozonowanie auta

Czym jest ozonowanie auta?

Jeśli chce się zrozumieć, dlaczego warto ozonować samochód, najpierw warto się dowiedzieć tego, na czym ten proces w ogóle polega i dlaczego ozon jest tak ważny.
Ozon jest gazem, który naturalnie występuje w przyrodzie. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom jest on w stanie zabić bakterie i wirusy, a także usunąć nieprzyjemny zapach z danej przestrzeni. Oczywiście w przypadku zastosowania samochodowego uzyskiwany jest on ze specjalnego urządzenia, które nazywane jest ozonatorem. Sam proces ozonowania auta jest dość krótki, ponieważ przyjmuje się, że do pełnego oczyszczenia kabiny wystarczy pół godziny działania takiego sprzętu.

Ozon – jest  w stanie zabić bakterie i wirusy, a także usunąć nieprzyjemny zapach z samochodu.

co daje ozonowanie auta

co daje ozonowanie auta

Dlaczego warto mieć ozonator do samochodu?

Jak więc widać, ozonator to naprawdę niezwykły sprzęt. Dlaczego jednak warto korzystać z niego w samochodzie? Jak się okazuje, wnętrze auta może być prawdziwym siedliskiem pleśni i bakterii. Przykładowo obecna w aucie klimatyzacja jest miejscem, które bardzo szybko staje się prawdziwym siedliskiem grzybów. Jeśli szybko się ich nie usunie, pojawi się bardzo nieprzyjemny zapach, a także dolegliwości zdrowotne. Mało tego, w aucie obecne mogą być także roztocza czy też różnego rodzaju pyłki, które w przypadku alergików mogą stanowić nawet duże niebezpieczeństwo.
Jeśli uruchomi się ozonator w samochodzie, będzie on w stanie w niezwykle efektywny sposób oczyścić całe wnętrze auta wraz z układem doprowadzania powietrza. Dzięki temu zostaną z niego usunięte wszystkie zanieczyszczenia, nieprzyjemne zapachy czy też pyłki lub drobnoustroje. Znacznie poprawi to komfort podróżowania danym samochodem, lecz również przełoży się na duży wzrost bezpieczeństwa.

Jak często ozonować samochód ?

Co jaki czas powinno się realizować takie ozonowanie samochodu? Przyjmuje się, że najlepiej wykonywać to zadanie przynajmniej raz do roku. Zdecydowanie najlepiej robić to na wiosnę, aby usunąć z auta wszystkie zanieczyszczenia nagromadzone w trakcie zimy i jesieni.

Poprzedni post
Długoterminowy wynajem samochodu – co warto o nim wiedzieć?
spinki samochodowe
Następny post
Co to są spinki samochodowe ?