PB95 4,73
PB98 5,01
ON 4,69
LPG 2,49
Mateusz Klimek | 16 stycznia 2014 06:00

Nowa Syrena z Kutna. Lepsza niż Nowa Warszawa?

1/5

Dobrze znamy projekt New Warsaw. Niedawno inny polski samochód doczekał się swojego najnowszego wcielenia. Oto współczesna wizja popularnej Syrenki według specjalistów z Kutna.

W pracach nad projektem brało udział kutnowskie konsorcjum, w skład którego wchodzą firmy Polfarmex S.A. i AMZ-Kutno Sp.zo.o. Koordynatorem prac, które rozpoczęły się w 2011 roku, została Agencja Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A.

Źródło: pgkutno.pl

Poprzednia Następna

Rzeczywiście – samochód do złudzenia przypomina poczciwą Syrenę sprzed lat. Praktycznie wszystkie detale, także nawiązują do pierwowzoru – wystarczy spojrzeć na przednie kierunkowskazy, klamki czy tylne lampy. Jedyne co (przynajmniej) nas razi to kołpaki zamontowane na aucie. Miejmy jednak nadzieję, że z czasem zostaną one zastąpione innymi, bardziej stylowymi i pasującymi do charakteru pojazdu.

polskie samochody nowa warszawa projekt syrena nowa syrena warszawa

179Komentarze

Gość 17 lipca 2014 00:46
0 0 0
Kurde nie wiem co wam się nie podoba. To tylko prototyp.Zapewne i tak bedzie tak jak z maluchem Kombi.Autko ładne .
Gość 14 maja 2014 14:09
2 2 0
Fajne autko Życzę szczęścia i realizacji
Inti 14 maja 2014 14:09
2 2 0
Może i jest brzydka, laminat na bokach jest pofalowany (prototyp... ok) i nie starczyło już kasy na felgi aluminiowe tylko kołpaki, a sam film promujący jest do d**y, ale początki nigdy nie są łatwe. Jak im się uda (oby się udało) to kto wie jak będzie wyglądała poliftowa syrenka :) PS oby tylko kapitał pochodził z Polski... bo znowu będzie "polski fiat".
Gość 14 maja 2014 14:05
1 1 0
Baaardzo fajna konstrukcja, na pewno bym kupił polską myśl techniczną i to jeszcze w cenie 40-45 tys. To już na pewno najwyżej na raty :) Pozdro byle tak dalej
Gość 14 maja 2014 14:05
0 1 1
Jak dla mnie straszna lipa i prowizorka, widać to po jakości spawania, miejscach łączenia punktów konstrukcyjnych, a nawet jakości gięcia profili rurowych ( słupki to jakaś masakra ). Generalnie bałbym się tym śmigać, już chyba bezpieczniej jakimś wyklepanym przystankiem autobusowym od hitlerowca :P
Gość 14 maja 2014 14:04
0 0 0
Chyba nikt nie spotkał się wcześniej z wyrobami tej firmy. Niestety obawiam się że z pięknych i ambitnych planów wyjdzie wielka tandeta. Pomysł nie powiem zacny i wart uwagi, ale żeby pisać ten artykuł o tak chwytliwym tytule, najlepiej autor niech sprawdzi u źródeł i sam oceni ile wart jest ten egzemplarz.
samica 14 maja 2014 14:03
1 1 0
matko bosko, czy nikt nie potrafi docenić dzieła polskich inżynierów? sam wymyśl coś konkretnego żeby mogło być sprzedawane na masę krajową, światową, syrenka jest super auto dla mas, byle było nie drogie i miało małą pojemność, chcesz coś lepszego kup se mercedesa
samica 14 maja 2014 14:03
0 0 0
obyś nie miał racji, też tego się obawiam, czytałem wiele o polskiej motoryzacji,w latach komuny, że ruskie że coś tam, nie mieli szans na projekt dla mnie super syreny 110, silników OHV tam a teraz ? k....a że by nie kląć korupcja, łapówkarstwo, wszystkie projekty gnoją, Polak z obywatelstwem Kanadyjskim wzioł się za to i co? chciał bym żeby ten projekt wypalił, pozwólmy mieć chodź jedno auto nasze rodzime panie Tusk!!!???
Max 14 maja 2014 14:03
1 1 0
Ludzie, jesteście dziwni. Narzekacie, że nie ma polskiej motoryzacji, nic się nie dzieje a gdy wreszcie pojawia się nadzieja wszystko krytykujecie. Wszystko wam się nie podoba. Sami jeździcie 20-letnim szrotem za 1,5 tysiaka a krytykujecie taki projekt? Polacy to dziwny naród. Rozumiem, że każdy ma inny gust ale niektóre komentarze są bezsensowne. Ludzie, nikt wam nie dogodzi!
Lelo 14 maja 2014 14:03
1 1 0
Brawo AMZ! Wreszcie ktoś w Polsce ruszył głową. Najważniejsze, że jest to firma, która już produkuje pojazdy i ma w tym doświadczenie. Mam nadzieję, że produkcja wypali i będzie to auto na które będzie stać Kowalskiego, który zamieni Skody Fabie, Vw Polo czy Fiaty Punto czy 500 właśnie na Syrenkę.
Gość 14 maja 2014 14:03
1 1 0
Z******ty pomysł. Trzymam kciuki za ten projekt. A dla malkontentów- to jest prototyp, felgi w tej fazie są najmniej ważne. I jeszcze jedno, przypomnijcie sobie skodę Felicję sprzedawaną 15 lat temu i popatrzcie na dzisiejsze Octavie, Superb i Yeti.Dajcie ludziom pracować.Pozdr
Gość 14 maja 2014 14:03
0 0 0
Przydałyby się, tak jak w starej, trójkątne obracane szybki przed szybami w drzwiach. Proste do zrobienia, a pomaga w ograniczeniu hałasu przy jeździe z uchylonym oknem. Tylko jest chyba jakiś problem z zabezpieczaniem antywłamaniowym.
Gość 14 maja 2014 14:03
0 0 0
Ale takim liftingiem Photoshopowym przeciez sie nie pojedzie - niestety...
inzynier 14 maja 2014 14:03
0 0 0
Zadnej Warszawy zadnej Syreny nie bedzie. Za duza konkurencja w swiecie jest w samochodach. Nasz przemysl stracilismy bezpowrotnie.
gościu 14 maja 2014 14:03
1 1 0
Podobna całkiem do niczego
Poprzednia Następna 1 2 3