15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Ceramika na auto – Czym jest powłoka ceramiczna ?

Każdy kierowca chce we właściwy sposób dbać o stan swojego auta. Niestety często nawet pomimo największych chęci nie udaje się go ochronić przed różnego rodzaju uszkodzeniami. Dobrym tego przykładem jest powłoka lakiernicza, która często blaknie, jest porysowana i ogólnie rzecz biorąc w niezbyt dobrej kondycji. Uniknąć tego pozwala stosowanie powłoki ceramicznej. O czym konkretnie mowa?

ceramika na auto

ceramika na auto

Co to jest ceramika na auto?

Powłoka ceramiczna to specjalny środek chemiczny, który nakładany jest na lakier samochodu. Dzięki niemu powstaje swego rodzaju tarcza ochronna, która zabezpiecza lakier przez różnego rodzaju czynnikami destrukcyjnymi.
Przed czym może chronić powłoka ceramiczna? Jest ona rewelacyjnym zabezpieczeniem przede wszystkim przed promieniami światła UV, które doprowadza lakier do blaknięcia. Co więcej, ceramika zabezpiecza lakier także przed solą drogową, kwaśnym deszczem, a nawet przed mikrozarysowaniami powodowanymi przez uderzające o lakier kamienie czy też gałęzie.
Oczywiście ceramika to nie tylko zabezpieczenie lakieru przed zniszczeniem. Oprócz tego lakier dzięki takiej warstwie staje się zwyczajnie ładniejszy, ponieważ uzyskuje naprawdę piękny blask, a także poprawia się jego kolor.

 powłoka ceramiczna na samochód

powłoka ceramiczna na samochód

Jaka jest cena powłoki ceramicznej?

Jak zatem widać, powłoka ceramiczna jest naprawdę wartym stosowania zabezpieczeniem lakieru samochodowego. Warto się jednak teraz zastanowić nad tym, ile taka przyjemność kosztuje.
Jak się okazuje, cena powłoki ceramicznej zależy przede wszystkim od konkretnego jej rodzaju, a także od wielkości auta, na którym będzie stosowana. Przyjmuje się, że trwałość ceramiki na poziomie 5 lat to wydatek około 3 tysięcy złotych. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zabezpieczyć auto na znacznie krótszy czas, czyli np. na pół roku, wtedy koszt wykonania takiej powłoki ceramicznej wyniesie około 600 złotych. Jak więc widać, zdecydowanie lepszym pomysłem jest skorzystanie z oferty lepszych modeli środków ceramicznych, ponieważ są one zwyczajnie bardziej opłacalne.
Jak wygląda kładzenie takiej powłoki? Jest to proces dość skomplikowany, ponieważ polega przede wszystkim na bardzo dokładnym umyciu i wyczyszczeniu całej powłoki lakierniczej auta. W skład tego działania wchodzi m.in. odtłuszczanie lakieru, glinkowanie go czy też przeprowadzenie dekontaminacji.

Poprzedni post
Co to jest tor motorcrossowy i jak wygląda ? Tory motocrossowe w Polsce
promień skrętu samochodu
Następny post
Co to jest promień skrętu samochodu osobowego?