15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Co to jest tor motorcrossowy i jak wygląda ? Tory motocrossowe w Polsce

Ostatnimi laty coraz większą popularnością cieszą się sporty wyczynowe. Jednym z nich jest zdecydowanie jeżdżenie ma motocrossie i enduro. Jazda na specjalnie przygotowanych torach sprawia wiele frajdy jeżdżącym. Co ciekawe nawet najmłodsi mogą przetestować swoje umiejętności na torach, dzięki temu, że można producenci tworzą pojazdy również w wersjach przystosowanych dla najmłodszych.

Co to jest tor motocrossowy?

Tor motocrossowy to nic innego jak specjalnie przygotowana przestrzeń, wzbogacona o pagórki i hopki, która przystosowana jest do jazdy mniej lub bardziej wyczynowej na motocyklu, przystosowanym do jazdy na trudnym i ciężkim terenie. Mogą to być np. quady, crossy czy właśnie enduro. Wybór pojazdu zależy tylko i wyłącznie od subiektywnych preferencji. Bez względu na typ wybranego pojazdu, jazda na torze motocrossowym to możliwość przetestowania swoich umiejętności i poprawienia ich. Warto zaznaczyć, że profesjonalne tory motocrossowe są również zaopatrzone w zaplecze sanitarne, parking, a nawet w możliwość umycia pojazdu po jeździe, dzięki myjkom ciśnieniowym.

Jak wygląda tor motocrossowy?

Tor motocrossowy ma być z założenia świetnym miejscem do jazdy na quadzie lub crossie. Jak więc sprawić, żeby był on ciekawym przeżyciem dla jeżdżącego? Przede wszystkim należy dobrze go zaplanować i wzbogacić o ciekawe elementy, które gwarantują dobry test umiejętności jazdy. Będą to więc wszelkie pagórki usypane z piachu, które umożliwiają skakanie czy też tzw. rynny z wodą, które dają frajdę szczególnie najmłodszym, którzy mogą poczuć się jak na rajdzie Dakar.

Gdzie buduje się tory motocrossowe?

Warto pamiętać o tym, że tory takie nie mogą powstać w każdym miejscu. Należy więc postarać się o to, aby teren był przede wszystkim bezpieczny, wiąże się to np. z tym że drzewa znajdujące się blisko będą dużym zagrożeniem dla zdrowia i życia osób jeżdżących po torze. Również położenie toru musi spełniać kilka wymogów. Muszą być one zakładane w odpowiedniej odległości od wiosek czy miast po to, aby nie przeszkadzać głośną jazdą osobom zamieszkującym tereny obok toru. Tory motocrossowe w Polsce pojawiają się jak grzyby po deszczu, dzięki rosnącej popularności tego typu zabaw w naszym kraju.

Tory motocrossowe w Polsce

Poniżej przestawiamy mapę torów motocrosowych znajdujących się w Polsce.

Poprzedni post
Czterokołowiec lekki – co warto o nim wiedzieć?
Następny post
Ceramika na auto – Czym jest powłoka ceramiczna ?