15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata

Długoterminowy wynajem samochodu – co warto o nim wiedzieć?

Każdy z użytkowników samochodu doskonale wie, że oprócz tego, że auto daje naprawdę wiele możliwości, jest bardzo wygodne i bezpieczne, to jednak wymaga sporych nakładów finansowych. Przede wszystkim związanych z eksploatacją, lecz również z samym zakupem auta. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy bardzo popularny staje się wynajem długoterminowy aut używanych i nowych. Na czym to konkretnie polega?

Długoterminowy wynajem samochodu

Długoterminowy wynajem samochodu

Na czym polega wynajem samochodów długoterminowy?

Każdy doskonale wie, jak wygląda kupowanie samochodu. Po wpłaceniu określonej sumy gotówki stajemy się posiadaczem wybranego auta, co oznacza konieczność ponoszenia na niego dodatkowych opłat za naprawy czy też ubezpieczenie. Jak się jednak okazuje, można się stać użytkownikiem auta bez tych wszystkich dotkliwych kosztów.
Długoterminowy wynajem auta polega na staniu się użytkownikiem pojazdu, lecz nie jego właścicielem. Po wpłaceniu odpowiedniej sumy gotówki, a także zobowiązaniu się do opłacania comiesięcznego abonamentu, kierowca zyskuje możliwość użytkowania wypożyczonego auta. Najczęściej okres trwania takiego wynajmu to dwa lata, lecz może być również krótszy. Jakie są tego najważniejsze zalety?

wynajem długoterminowy samochodów

wynajem długoterminowy samochodów

Jakie zalety ma wynajem samochodów długoterminowy?

Zdecydowanie najważniejszą zaletą korzystania z długoterminowego wynajmu samochodu jest fakt, że nie trzeba ponosić olbrzymiego kosztu zakupu takiego auta. Zamiast wydawać często nawet ponad 100 tysięcy złotych, można za niewielką opłatą w wysokości kilku tysięcy złotych i comiesięcznych rat w wysokości kilkuset złotych, korzystać z auta zupełnie jak ze swojego prywatnego.
Co więcej, wynajmując w ten sposób samochód, nie trzeba się martwić wieloma towarzyszącymi samochodowi sprawami. Przede wszystkim nie trzeba się martwić o to, aby auto ubezpieczać, lecz również o to, aby je odpowiednio serwisować czy też naprawiać. Wszystko to leży w gestii właściciela auta, czyli firmy, która go kierowcy wynajmuje.
Oczywiście korzystanie z takiego wynajmu ma także pewne wady, a mianowicie fakt, że auto ma ograniczony roczny limit kilometrów, które może pokonać. Po drugie wiedzieć trzeba, że nigdy nie jest się posiadaczem takiego auta, więc pomimo ponoszonych wydatków, prędzej czy później trzeba się będzie z nim pożegnać.

Zalety płynące z długoterminowego najmu samochodu

  • jeździmy nowym autem
  • nie przejmujemy się naprawami
  • nie musimy kupować auta przez co możemy oszczędzić w naszym portfelu zostaje więcej pieniędzy
  • możemy zmieniać auto co 2 lata i ciągle jeździć najnowszymi samochodami

Wady płynące z długoterminowego najmu samochodu

  • musimy mieć pełen pakiet ubezpieczenia co wiąże się z wysokimi kosztami
  • auto nie jest nasze
  • nie możemy modyfikować samochodu / tuningować
  • zdarzające się kruczki prawne w umowach długoterminowego najmu samochodu
wynajem samochodów długoterminowy

wynajem samochodów długoterminowy

Poprzedni post
Czym jest klimatyzacja dwustrefowa?
ozonowanie samochodu
Następny post
Co to jest ozonowanie samochodu ?