15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
pranie tapicerki samochodowej

Na czym polega mycie, czyszczenie i pranie tapicerki samochodowej ?

Zadbany samochód to nie tylko ten, który regularnie zalicza prysznic w myjni samochodowej. Czyste wnętrze auta sporo mówi o jego właścicielu. Jest też ważną kartą przetargową wtedy, gdy planuje się sprzedaż swojego samochodu. Pranie tapicerki samochodowej, przeprowadzone w domu lub w specjalnym punkcie, w którym zajmują się tym profesjonaliści, jest rozwiązaniem dla osób, które nie są zadowolone z jej stanu.

czyszczenie tapicerki samochodowej

czyszczenie tapicerki samochodowej

Jak wygląda pranie tapicerki samochodowej?

Tapicerka samochodowa szybko się brudzi. W autach, które mają jasną tapicerkę, plamy i ślady użytkowania widoczne są nawet wtedy, gdy wyjątkowo dba się o swoje auto. Taka jest już uroda samochodów z jasnym wnętrzem. Można temu na szczęście szybko i skutecznie zaradzić. Rozwiązaniem jest pranie tapicerki samochodowej. Jeżeli zabrudzenia nie są zbyt rozległe, tak naprawdę są to jedynie pojedyncze plamy, które znajdują się na przykład na fotelu, można pokusić się o samodzielne pranie. Wcześniej trzeba bardzo dokładnie odkurzyć samochód. Jest to istotny krok, od którego zależy w dużym stopniu to, czy czyszczenie tapicerki da pożądany efekt. Jeżeli nie odkurzy się dokładnie, brud może utrwalić się w postaci rozległych plam. Po odkurzaniu można przystąpić do prania tapicerki. Najlepiej wybrać do tego jeden z dostępnych na rynku środków. Dobrym wyborem będą środki w pianie, które po naniesieniu tworzą właśnie gęstą czyszczącą pianę. Są skuteczne i łatwe do usunięcia po ukończeniu czyszczenia.

Jak wygląda pranie tapicerki samochodowej?

Jak wygląda pranie tapicerki samochodowej?

Ile kosztuje pranie tapicerki samochodowej?

Jeżeli tapicerka jest mocno zabrudzona, a dobry efekt czyszczenia jest istotny na przykład ze względu na proces przygotowywania samochodu do sprzedaży, czyszczenie tapicerki samochodowej lepiej oddać w ręce profesjonalistów. Ile trzeba zapłacić za taką usługę? W zależności od stopnia zabrudzenia oraz powierzchni, która będzie czyszczona, ceny wahają się od 100 zł w górę, nawet do około 1000 złotych.

Pranie i czyszczenie tapicerki w samochodzie to koszt od 100 do nawet 1000zł

Czy warto prać tapicerkę samodzielnie?

Odpowiedz na pytanie o to, czy praniem tapicerki warto zająć się we własnym zakresie, tak naprawdę zależy od posiadanych środków finansowych oraz stopnia zabrudzenia samochodu. Aby dobrze rozprawić się z plamami na tapicerce, trzeba poświęcić na to sporo czasu. W pewnych sytuacjach zwyczajnie lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów.

filtr cząstek stałych
Poprzedni post
Co to jest filtr cząstek stałych DPF w samochodzie ?
Następny post
Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?