15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
niemieckie radiowozy

Jak wygląda niemiecki radiowóz policyjny?

Od jakiegoś czasu Niemcy stają się coraz częstszym kierunek Polskiego turysty. Niewielka odległość tego kraju sprawia, że Polacy bardzo często wyruszają na wakacje własnymi samochodami. Warto się więc wtedy dowiedzieć, jakie są przepisy ruchu drogowego, lecz przede wszystkim tego, jak wygląda niemiecki radiowóz oraz jakim dysponuje wyposażeniem.

niemieckie radiowozy policyjne

niemieckie radiowozy policyjne

Jak wygląda niemiecki radiowóz policyjny?

Jak się okazuje, wygląd niemieckiego radiowozu nie odbiega wiele od tego, do czego przyzwyczajeni są polscy kierowcy. Zarówno barwy, jak i samo malowanie jest bardzo podobne do tego, jak prezentują się polskie radiowozy. Jak to więc wygląda w szczegółach?
Dominującym kolorem jest oczywiście barwa niebieska, która na praktycznie całym świecie jest doskonale kojarzona ze służbami policji. Uzupełnieniem koloru niebieskiego jest lakier w kolorze srebrnym. Co więcej, niemiecka policja swoje radiowozy dodatkowo maluje w żółte pasy, które mają sprawiać, że pojazdy będą znacznie lepiej rozpoznawalne i będą się bardziej rzucały w oczy na ulicy.

niemiecki radiowóz policyjny - Mercedes

niemiecki radiowóz policyjny- Mercedes

Niemiecki radiowóz policyjny - BMW

Niemiecki radiowóz policyjny – BMW

Niemiecki radiowóz policyjny- VW

Niemiecki radiowóz policyjny – VW

Niemiecki radiowóz policyjny

Niemiecki radiowóz policyjny

Niemiecki radiowóz policyjny - Audi

Niemiecki radiowóz policyjny – Audi

 

Jakim sprzętem dysponują niemieckie radiowozy?

Standardowym wyposażeniem niemieckiego radiowozu jest oczywiście specjalne oświetlenie, lecz również syrena. Dodatkowo każdy samochód wyposażony jest w system łączności, a także w komputer podłączony do policyjnego systemu.
To oczywiście nie wszystko, ponieważ standardowo każdy radiowóz wyposażony jest także w klimatyzację oraz liczne systemy zapewniające bezpieczeństwo, takie jak stabilizacja toru jazdy czy też poduszki powietrzne. Dodatkowo w aucie znaleźć się może także drukarka, skaner, aparat fotograficzny oraz w specjalnie wyposażonych modelach radar pozwalający monitorować prędkość pojazdów.

Policjant

Jakie marki aut — radiowozy można spotkać w Niemczech?

Na sam koniec warto się jeszcze zastanowić nad tym, jakie konkretnie samochody wchodzą w skład floty niemieckich pojazdów policyjnych. Co więc można spotkać w malowaniu policyjnym na niemieckich drogach?
Jak można się łatwo domyślić, flota niemieckich pojazdów policyjnych jest bardzo bogata, lecz zdecydowanie dominującymi są takie modele jak BMW serii 5, Volkswagen Golf, Passat, a także Transporter. Oczywiście dodatkowo spotkać można na niemieckich autostradach znacznie szybsze pojazdy, takie jak Porsche, Lamborghini czy też nawet Chevrolet Corvette.

Poprzedni post
Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?
rejestracja samochodu ze szwecji
Następny post
Jak wygląda rejestracja auta ze Szwecji?