15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://www.autokrata.pl 300 0
Auto Krata

Strona główna | Dodaj materiał | Kontakt

AutoKrata
umowa kupna sprzedaży motocykla

Umowa kupna sprzedaży motocykla – Co powinna zawierać ?

Umowa dotycząca kupna sprzedaży motocykla jest niemal identyczna jak ta, która jest zawierana pomiędzy stronami w czasie zakupu samochodu. O czym jednak parto pamiętać kupując motocykl, aby w przyszłości uniknąć problemów związanych z wymaganiami formalnymi?

Co obowiązkowo musi zawierać umowa kupna sprzedaży motocykla?

Istnieje klika dość istotnych elementów, które muszą się znaleźć w każdej umowie kupna sprzedaży motocykla. Warto zdawać sobie sprawę, że nie umieszczenie pewnych informacji w umowie może skutkować tym, że w świetle prawa będzie ona po prostu nieważna. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że umowa sprzedaży motocykla musi być sporządzona w dwóch jednakowo brzmiących egzemplarza, a przy wszelkich przekreśleniach niezbędne jest umieszczenie parafki.
To, co w pierwszej kolejności musi zostać umieszczone w umowie kupna sprzedaży motocykla to data i miejsce zawarcia transakcji, a dla zachowania bezpieczeństwa warto również w dokumencie umieścić godzinę zawarcia umowy pomiędzy stronami. Być może wydaje się, że to informacja zbędna, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Podanie godziny w umowie jest szczególnie istotne w momencie przekroczenia prędkości, gdy prowadzącemu motor zostanie zrobione zdjęcie. Wtedy wiadomo, czy mandatem ma zostać obciążony poprzedni właściciel motocykla, czy wykroczenie zostało popełnione już po zawarciu umowy, a więc odpowiedzialność leży po stronie nowego nabywcy.
Z oczywistych względów w umowie muszą zostać zawarte dane osobowe stron, takie jak imię (imiona), nazwisko, numer pesel, adres zamieszkania, seria i numer dokumentu tożsamości. Jeżeli przedmiot sprzedaży ma więcej niż jednego właściciela, ich dane również muszą zostać zawarte w umowie.

Jakie dane pojazdu musi zawierać umowa?

Umowa sprzedaży motocykla musi zawierać dane nie tylko stron nawiązujących pomiędzy sobą transakcję. Ważne są również informacje dotyczące pojazdu. W przypadku sprzedaży motocykla w umowie koniecznie musi się znaleźć marka i model (opcjonalnie wersja motocykla), numer VIN, numer rejestracyjny oraz rok produkcji. Wszystkie dane powinny być podane bezbłędnie i w pełni odpowiadać informacjom zawartym w dowodzie rejestracyjnym bądź bezpośrednio umieszczonym na motocyklu.
Warto pamiętać o tym, że w umowie powinna się znaleźć rzeczywista kwota zakupu motocykla (od jej wysokości zależna jest konieczność uiszczania podatku).

Jakie dane pojazdu musi zawierać umowa kupna sprzedaży motocykla?

Jakie dane pojazdu musi zawierać umowa kupna sprzedaży motocykla?

Pobierz umowę kupna sprzedaży motocykla

Pobierz format, który Cie interesuje, wydrukuj w 2 egzemplarzach i wypełnij podając swoje dane, dane kupującego oraz informacje na temat sprzedawanego pojazdu.

Umowa kupna sprzedaży motocykla pdf

umowa kupna sprzedaży motocykla w PDF

Umowa kupna sprzedaży motocykla doc

umowa kupna sprzedaży motocykla w DOC

Umowa kupna sprzedaży motocykla docx

umowa kupna sprzedaży motocykla w DOCX

Umowa kupna sprzedaży motocykla odt

umowa kupna sprzedaży motocykla w ODT

wymiana licznika w samochodzie
Poprzedni post
Wymiana licznika w samochodzie – Co warto wiedzieć ?
przegląd samochodu po terminie
Następny post
Przegląd samochodu po terminie oraz kara za brak przeglądu